Dacia

Dacia – podsumowanie pierwszego półrocza 2024

W pierwszej połowie 2024 roku w Polsce zarejestrowano 9120 samochodów marki Dacia, z czego 64% miało fabryczną instalację LPG. Dacia jest jedynym producentem oferującym kompletną gamę samochodów z dwupaliwowymi silnikami (benzyna/LPG). Szczególnie wyróżnia się model Jogger, w którym aż 86% zarejestrowanych egzemplarzy wyposażono w LPG.

Dacia zajmuje szóste miejsce w sprzedaży do klienta indywidualnego, z wynikiem 4608 zarejestrowanych samochodów, co stanowi wzrost o 3% w porównaniu z pierwszą połową 2023 roku.

Dacia Duster off-road – pytania i odpowiedzi

Dacia Duster hitem nie tylko w 2024 roku

Największym zainteresowaniem cieszy się Dacia Duster, na którą złożono już 3300 zamówień. Aż 87% tych zamówień dotyczyło najwyższych wersji – Journey i Extreme. Ponadto, 29% zamówień to wersje hybrydowe HEV, a 15% to samochody z napędem 4×4. Najpopularniejsze kolory to Szary Schiste (29% zamówień) i Sandstone (26% zamówień).

Ten rok jest kluczowy dla Dacii, gdyż na rynku pojawił się nowy Duster, trzecia generacja kultowego SUV-a. Model ten już cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów. Wiosną w sprzedaży pojawiła się również hybrydowa Dacia Jogger Hybrid 140, która nie wymaga podłączania do gniazda ładowania. W październiku do salonów trafi Nowa Dacia Spring, całkowicie elektryczny model dostępny w cenie od 76 900 zł. Spring, trzeci najlepiej sprzedający się samochód elektryczny na rynku klientów indywidualnych w Europie, charakteryzuje się niskim zużyciem energii i nowoczesnymi technologiami.

Lift zawieszenia – przydatna modyfikacja czy fanaberia?

Dacia ZEN i rebranding

W bieżącym roku Dacia zakończyła modernizację swojej sieci dealerskiej, dostosowując salony do nowej identyfikacji marki. Marka wprowadziła również nową gwarancję Dacia ZEN, skierowaną do klientów, którzy chcą przedłużyć ochronę gwarancyjną po zakończeniu gwarancji fabrycznej. Dacia ZEN pozwala na coroczne przedłużenie ochrony gwarancyjnej na 12 miesięcy lub 30 000 km przebiegu, aż do osiągnięcia przez pojazd 7 lat lub 150 000 km przebiegu.

Sandero przed Joggerem

Najpopularniejszym modelem Dacii w pierwszej połowie roku była Dacia Duster. Kolejnym popularnym modelem jest Dacia Sandero, z którego 67% sprzedanych egzemplarzy trafiło do klientów indywidualnych. 83% tych samochodów to wersja Stepway, a 84% ma silnik dwupaliwowy ECO-G 100.

Dacia Duster III Adventure, uterenowiony Duster za 150 tys. złotych?

Model Dacia Jogger również cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wersja z fabryczną instalacją LPG, którą wybrało 86% klientów. Dodatkowo, 71% zamawiających wybrało wersję 7-miejscową.

Na przyszły rok zaplanowano premierę Nowej Dacii Bigster, a w salonach pojawi się w 2025 roku.

Źródło: Renault

śledź nas na Facebook’u