NewsRenault

Renault Arkana w służbie opolskiej Policji

W ramach projektu „Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2023 r.”, na ulice Opolszczyzny wjechało 10 nowych oznakowanych radiowozów marki Renault Arkana. Te hybrydowe pojazdy z nowym neonowym oznakowaniem trafiły do komend powiatowych oraz komendy miejskiej garnizonu opolskiego, w celu zapewnienia mieszkańcom regionu większego bezpieczeństwa.

W dniu 22 sierpnia odbył się briefing prasowy na parkingu przy Parku 800-lecia w Opolu. Podczas wydarzenia przekazano klucze do tych nowoczesnych pojazdów. Renault Arkana trafią do komend powiatowych, takich jak Opole, Kluczbork, Nysa, Olesno, Prudnik, Brzeg, Namysłów, Strzelce Opolskie i Krapkowice.

Zobacz najnowsze modele Renault i Dacia

Ekologiczne i nowoczesne

Nowe radiowozy to część większego wplanu modernizacyjnego policyjnego sprzętu, który przyczynia się do podniesienia niezawodności w codziennej eksploatacji. Poza zwiększonym komfortem pracy funkcjonariuszy, pojazdy te są również bardziej ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Hybrydowe jednostki napędowe o mocy 145KM wpisując się w wartości ekologicznego patrolowania regionu. Projekt „Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2023 r.” został sfinansowany w połowie ze środków budżetu Komendy Głównej Policji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Całkowita wartość projektu przekroczyła 1 800 000 złotych. Celem jego realizacji było zastąpienie starszych radiowozów nowoczesnymi i przyjaznymi dla środowiska pojazdami. Ma to przynieść korzyści w postaci zwiększenia bezpieczeństwa społecznego i ochronę środowiska podczas działań policyjnych.

Śledź nas na Facebook’u

Arkana – SUV w wersji coupe

Z pewnością nieco podniesiony prześwit docenią Policjanci, którzy siłą rzeczy samochód często opuszczaja i do niego wsiadają. Dodatkowo nie zawsze przychodzi podejmowac interwencję na utwardzonych terenach. Czy nadwozie typu coupe sprawdzi się jako radiowóz? To czas pokaże.

Renault Arkana oferuje różnorodność opcji napędu, w tym silniki benzynowe oraz hybrydowe. Model zadebiutował na rynku motoryzacyjnym w 2018 roku, przykuwając uwagę swoim unikalnym designem. Jego cechą wyróżniającą się jest smukła linia dachu, typowa dla samochodów coupe, która nadaje mu sportowy i dynamiczny wygląd. Jednak w odróżnieniu od tradycyjnych coupe, Arkana zachowuje przestronność i wygodę charakterystyczną dla SUV-ów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *