Renault

Nowy Renault Captur – „voiture à vivre” segmentu B

Renault Captur to „voiture à vivre” („auto do życia” lub po prostu „samochód na codzień”) w segmencie B. To wszechstronny pojazd, kompaktowy z zewnątrz (4,23 m), przestronny w środku i przystosowany do użytku zarówno w mieście, jak i poza nim. Klienci doceniają jego wysoką pozycję siedzącą. Ułatwia wsiadanie i zapewnia dobry widok na drogę. Wszystkie te cechy tłumaczą sukces samochodu. Od chwili wprowadzenia na rynek dziesięć lat temu sprzedał się w ponad dwóch milionach egzemplarzy w dziewięćdziesięciu krajach na całym świecie.

Dacia Bigster – cena, dostępność i najświeższe informacje

Nowy Renault Captur w nowym design’ie Renault

Renault Captur 2024 wykorzystuje nowy trend projektowania zapoczątkowany przez Gillesa Vidala, dyrektora ds. projektowania w Renault. Ten nowy design tworzy bardziej stylowy i dynamiczny wygląd, bawiąc się światłem i materią, czystymi liniami i precyzyjnymi detalami. Captur otrzymał charakterystyczne oświetlenie w zderzaku i masywny front dodający dynamiki. Tylne światła układają się w literę C dodając tyłowi lekkości. Dzięki odświeżonemu wyglądowi nowy Renault Captur zyskuje wygląd premium.

Renault Symbioz – przestrzeń dla każdego

Lider w swoim segmencie – Renault Captur 2024

Captur w dalszym ciągu jest liderem w segmencie miejskich SUV-ów – rynku, który odpowiada za połowę całej sprzedaży segmentu B. To z kolei stanowi 30% całego rynku samochodów. Nowy Captur zachowuje swoją wszechstronność, dwukolorowe opcje nadwozia i dużą przestrzeń wewnętrzną, a także szereg genialnych, zaawansowanych technologicznie funkcji. Oprócz tych cech, które są częścią jego DNA, Captur oferuje także szereg nowych rozwiązań. Dzięki większej wyrazistości, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, stylizacja stanowi wyjątkowe połączenie elegancji i sportowego ducha w nowej wersji esprit Alpine. Wnętrze charakteryzuje się nową tapicerką i nowymi liniami szyb. W zależności od wersji system multimedialny OpenR Link ze zintegrowanymi funkcjami Google zawiera wiodącą technologię dzięki Android Automotive 12. Jako pierwszy na świecie w segmencie B.

Turcja, przygoda off-road – kawałek Azji na wycągnięcie ręki

Nowy Renault Captur – silniki i bezpiczeństwio

Całkowicie nowa architektura elektroniczna nie tylko dba o bezpieczeństwo, ale przenosi je na nowy poziom dzięki gamie systemów wspomagających kierowcę najnowszej generacji. Obejmuje to funkcję wspomagania kierowcy w wariantach hybrydowych oraz Active Driver Assist do jazdy autonomicznej na poziomie 2. W zależności od rynku nowe Renault Captur jest dostępne z czterema wariantami silnika. W śród nich pełni hybrydowy silniki E-Tech o mocy 107 kW (145 KM) – wybierany przez większość klientów. Aby zapewnić większą przyjemność z jazdy i bardziej dynamiczną jazdę, zmieniono dynamikę jazdy i ponownie skalibrowano wspomaganie kierownicy. W zależności od wersji system Extended Grip optymalizuje przyczepność w każdych warunkach jazdy.

Śledź nas na Facebook’u!

Nowe Renault Captur, które nadal jest produkowane w fabryce w Valladolid, lada chwila trafi na rynek europejski.

Źródło: Renault

Jak dbać o swój samochód: pielęgnacja samochodu – praktyczne porady