Renault

Renault 5 E-Tech Electric – coraz więcej szczegółów

Renault z dumą prezentuje więcej szczegółów na temat długo oczekiwanej premiery swojego elektrycznego modelu – Renault 5 E-Tech Electric. Planowane na 2024 rok wprowadzenie tego ikonicznego samochodu na rynek budzi ogromne zainteresowanie. Zespół inżynierów i projektantów pracuje nad rewolucyjną wersją Renault 5, dostosowaną do współczesnych trendów i oczekiwań motoryzacyjnych.

Wizualna Renaultlucja: poznajemy nadwozie Renault 5 E-Tech Electric

Pierwsze fotografie seryjnej wersji modelu dają nam szereg fascynujących szczegółów. Inspirując się pierwowzorem, ikonicznym Renault 5, nadwozie prezentuje innowacyjne zmiany. Przednie światła, z charakterystycznym motywem centralnym, nawiązują do kultowej reklamy „The Adventures of Supercar” z 1972 roku, nadając nowej wersji R5 oryginalny i rozpoznawalny wygląd.

Japończycy kochają Renault Kangoo!

Innowacyjne detale, design z duszą elektryki

Jednym z najbardziej fascynujących elementów jest zastosowany wskaźnik naładowania akumulatora umieszczony na masce. W odróżnieniu od tradycyjnego wlotu powietrza, R5 E-Tech Electric prezentuje unikalny, świetlny wskaźnik, który po naładowaniu tworzy cyfrę „5”. To efektowny, ale i praktyczny element, który jednocześnie symbolizuje przynależność do świata pojazdów elektrycznych.

Niepowtarzalna aerodynamika i styl

Nadkola, charakterystyczne dla serii R5, poszerzają optycznie sylwetkę, nadając autu kompaktowy i stabilny wygląd. Inspiracja modelem R5 Turbo widoczna jest w ich wyrazistym kształcie, który podkreśla unikalny charakter pojazdu. Tylne pionowe światła nie tylko nadają autu estetyczny wygląd, ale także poprawiają aerodynamikę, eliminując niepożądane zawirowania powietrza.

Świat elektrycznych możliwości

Renault 5 E-Tech Electric, o długości 3,92 metra, to idealne rozwiązanie dla miejskich podróżników. Akumulator o pojemności 52 kWh zapewnia zasięg do 400 km w cyklu WLTP, umożliwiając również dłuższe trasy. Nowy model będzie pierwszym zbudowanym na platformie AmpR Small, projektowanej z myślą o maksymalnej przyjemności z jazdy. Zawieszenie tylne wielowahaczowe, zwykle stosowane w wyższych segmentach, gwarantuje doskonałą stabilność i trzymanie się drogi.

Czarnogóra i Bośnia, off-roadowa Wielkanoc

Zaawansowane technologie i innowacje

Renault 5 E-Tech Electric wprowadza także zaawansowane technologie pokładowe, takie jak reno – nowa generacja zhumanizowanego pilota, który w pełni zintegruje kierowcę z cyfrowym światem Renault. Dodatkowo, samochód będzie pierwszym, który wykorzysta dwukierunkową ładowarkę V2G (vehicle-to-grid), pozwalając właścicielom na zarabianie na odsprzedaży nadmiarowej energii elektrycznej.

Renault Twingo E-Tech prototype, kolejny powrót po R5 i R4

Cena i Dostępność Renault 5 E-Tech Electric

Podstawowa wersja Renault 5 E-Tech Electric będzie dostępna za około 25 000 euro, podobnie jak modele hybrydowe z segmentu B. Cena ta zostanie oficjalnie ujawniona podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie 2024, który odbędzie się 26 lutego. Warto również dodać, że Renault wprowadza innowacyjną kartę R5 R Pass, która da klientom pierwszeństwo przy zamawianiu modelu i szereg dodatkowych korzyści.

Rewolucyjna Kampania Teasingowa

Kampania reklamowa Renault przedstawiająca Renault 5 E-Tech Electric rozpoczęła się już w grudniu. Hasło „R5VOLUTION IS BACK” jest obietnicą powrotu rewolucyjnego modelu R5. Renault zdecydowało się na oryginalne podejście, stopniowo odsłaniając elementy designu, wzbudzając tym samym ogromne zainteresowanie już przed oficjalną premierą na Salonie Samochodowym w Genewie w 2024 roku.

Źródło: producent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *