Renault

Renault Kardian – Sandero z Ameryki Łacińskiej

Renault szykuje się do kolejnego wielkiego debiutu – miejskiego crossovera o nazwie „Kardian.” Ten model ma zastąpić popularny w Ameryce Łacińskiej model Renault Sandero Stepway. Będzie to pierwszy samochód z modularnej platformy CMF-B oraz z nowym, trzycylindrowym silnikiem 1.0 turbo francuskiego producenta.

Renault Kardian – pogłoski i spekulacje

Ponieważ oficjalna premiera planowana jest dopiero na 25 października, Renault nie ujawniło jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat tego pojazdu. W chwili obecnej z grubsza wiemy, jak będzie prezentować się jego karoseria. Reflektory i zderzak nawiązują kształtem do obecnego Sandero. Lampy dzielą się na segment świateł mijania i osobno halogenów. Atrapa będzie się charakteryzowała masywną chromowaną poprzeczką z umieszczonym dużym logo marki. Producent postanowił podnieść tę część pojazdu, być może w celu podkreślenia jego solidności i masywności. Całość wygląda na połączenie obecnego design’u Dacii oraz elementów charakterystycznych dla Renault.

źródło: @tudodecarro

Zobacz więcej nowości Renault i Dacia

Nowy 3-cylindrowy silnk 1.0

W tylnej części pojazdu, z kolei, zauważalny będzie wydatniejszy zderzak, który nadaje autu bardziej muskularny charakter. Pojawiają się spekulacje, że Renault Kardian będzie dostępny zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Pewne jest jednak, że nowy, turbodoładowany silnik 1.0 zastąpi obecny, wolnossący silnik 1.6, który jest używany obecnie w modelach Renault Duster oraz Oroch.

Kardian – siła i bezpieczeństwo w nazwie

Kontynuując strategię nadawania nazw swoim najnowszym modelom, Renault Kardian pozostaje w linii mocnych dźwięków zaczynających się od spółgłoski „K” podobnie jak miało to miejsce w przypadku modeli Kwid, Koleos, Kaptur (ten ostatni sprzedawany w Brazylii jako Captur) oraz innych. Według głównej specjalistki ds. nazewnictwa w Globalnym Dziale Marketingu marki, ta nazwa łączy w sobie żywiołowość, zwinność, bezpieczeństwo, ochronę i oczywiście samochód, wszystko w jednym słowie. Litera „A” pośrodku nazwy symbolizuje bezpieczeństwo nowego SUV-a. Nazwa Kardian odnosi się do strażnika lub ochrony. Nazwa ta ma pewne podobieństwo do słowa „cardio,” które kojarzy się z adrenaliną i sportem. Na koniec, pierwsze trzy litery przypominają, że mamy do czynienia z samochodem.

Renault Kardian uzupełni gamę modeli Renault obok Alaskana, Dustera i Orocha, a jego premiera odbędzie się w całej Ameryce Łacińskiej.

Śledź nas na Facebook’u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *