Renault

Renault Kiger – większy brat Springa i Kwida

Hindusi oszaleli na punkcie SUV-ów. Aby nadążyć za trendami Renault wprowadza do indyjskiej oferty większego i młodszego brata Kwida, a naszego Springa, model Renault Kiger. Ten oto niewielki pojazd, choć raptem 20 centymetrów dłuższy od Kwida – został zakwalifikowany właśnie jako SUV.

Renault Kiger mierzy niecałe 4 metry, podobnie jak sprzedawany i cieszący ogromną popularnością 7-miejscowy Triber. Oba pojazdy zostały zbudowane na platformie CMF-A+, która jest nieco zmodyfikowaną wersją CMF-A, na której oparty jest Renault Kwid.

Dacia Duster I ph3 – nieznane oblicza Dustera, część 1

Renault Kiger – 4-metrowy SUV

Kiger mierzy 3991mm długości, 1750 szerokości i 1605 wysokości. W stosunku do Tribera jest około 4 cm niższy ale za to oferuje prześwit na poziomie 20,5cm, podczas gdy Triber ma prześwitu 18cm. Dla porównania Kwid oferuje podobny prześwit na poziomie 18cm i wymiary 3731x1579x1490mm. Renault Triger oferuje zatem trochę więcej przestrzeni niż malutki Kwid. Ma być również lepiej wyposażony, co przy bardzo ubogim Kwidzie nie jest trudne do osiągnięcia. Oferuje między innymi klimatronika, odpalanie na przycisk czy… 4 głośniki zamiast 2.

Silnik 999cm – mała jednostka do małego auta

Renault Kiger wprawdzie jest dostępny w dwóch wersjach silnikowych, ale obie to jednostki 3-cylindrowe o pojemności 1.0 litra. Pierwszy z nich generuje 72KM i moment obrotowy 96Nm. Dostępny jest w wersji z manualną lub zautomatyzowaną skrzynią (AMT). Druga wersja to turbodoładowana jednostka generująca 100KM i 160Nm. Ten silnik z kolei występuje ze skrzynią manualną lub automatyczną (CVT). Obie jednostki uchodzą za dość trwałe, ale głośne i słabe. Praca skrzyni manualnej i półautomatycznej jest podobno mało precyzyjna a silnik bez turbo ma problemy ze stromymi podjazdami. Za to można cieszyć się relatywnie małym spalaniem, na poziomie średnio 5l/100km.

Wyposażenie i dodatki Renault Kiger

Kiger jest oferowany z wyświetlaczem zamiast zegarów, ładowarką indukcyjną do telefonów, oczyszczaczem powietrza, a także systemem multimedialnym z 8-calowym ekranem dotykowym. Możemy otrzymać pokrętło trybów jazdy (eko, normal i sport) w wersji z silnikiem turbo. Dodatkowo są w ofercie asystent ruszania pod górę, system kontroli trakcji czy przednie światła LED. Jako dodatki, podobnie jak Akcesoria do Renault Duster, możemy dokupić szereg chromowanych wstawek do karoserii Kigera.

Czarnogóra i Bośnia, off-roadowa Wielkanoc

Cena Renault Kiger

Pojazdy oferowane na indyjskim rynku nie muszą spełniać tak rygorystycznych norm, ani ekologicznych, ani bezpieczeństwa, jak te na rynku europejskim. Choć doczekaliśmy się wariacji Kwida w postaci europejskiego Springa, to raczej na SUV-a będącego wariację Renault Kiger raczej nie mamy co liczyć. Kiger w przeliczeniu na złotówki kosztuje od około 28 000 do ok 50 000 złotych w zależności od wersji wyposażenia.

Śledź nas na Facebook’u