Renault

Renault Symbioz – cena, gama i dostępność

Renault Symbioz to nowy kompaktowy samochód, który ma wzmocnić pozycję marki w segmencie C, plasując się pomiędzy Capturem a Australem. Model ten jest dostosowany do potrzeb zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Znana jest cena Renault Symbioz. Oferowany jest w czterech poziomach wyposażenia: evolution, techno, esprit Alpine i iconic. Każdy z tych poziomów zapewnia różne opcje i technologie, aby sprostać różnym wymaganiom klientów.

Cena Renault Symbioz

Symbioz dostępny będzie w kilku wersjach napędowych:

  • Dwie wersje z napędem mild hybrid, które trafią do sprzedaży w 2025 roku.
  • Wersja z silnikiem E-Tech full hybrid 145, oferowana w cenie od 135 900 zł lub 1099 zł miesięcznie w finansowaniu Renault Easy Box (w wersji techno).

Zamówienia na Symbioz’a można składać od 4 lipca 2024 r., a pierwsze samochody powinny trafić do klientów na początku września.

Dacia Duster III Adventure, uterenowiony Duster za 150 tys. złotych?

Technologia i Funkcjonalność

Symbioz, zaprezentowany oficjalnie 2 maja, łączy modularność, łączność i efektywność energetyczną. Dzięki temu model spełni oczekiwania rodzin oraz klientów flotowych zainteresowanych przejściem na pojazdy elektryczne i obniżeniem całkowitych kosztów posiadania (TCO).

Symbioz posiada najnowsze technologie Renault, w tym system multimedialny openR link z wbudowanymi usługami Google i przyciemniany szklany dach solarbay®. W wersji iconic dostępne są 29 systemy wspomagania prowadzenia najnowszej generacji, zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Pojemność i Wygoda

Model ten dysponuje jedną z największych pojemności bagażnika w swoim segmencie, sięgającą 624 litrów. Dzięki przesuwanej na długości 16 cm tylnej kanapie, bagażnik można dostosować do różnych potrzeb użytkowników.

Turcja, przygoda off-road – kawałek Azji na wyciągnięcie ręki

Renault Symbioz – ekonomia i ekologia

Symbioz charakteryzuje się umiarkowaną masą poniżej 1500 kg i jest napędzany oszczędnym silnikiem E-Tech 145. Zużywa 4,7 l/100 km paliwa i emituje 105 g CO₂/km.

Cena Renault Symbioz zaczyna się od 135 900 zł lub 1099 zł miesięcznie w przypadku wersji techno. Wersja esprit Alpine kosztuje od 144 900 zł lub 1188 zł miesięcznie, a topowa wersja iconic od 151 900 zł lub 1257 zł miesięcznie. Usługi finansowania oferowane są przez Mobilize Financial Services.

Jeszcze w tym roku gama Symbioza zostanie uzupełniona o wersję evolution E-Tech full hybrid 145. W 2025 roku do sprzedaży trafią dwie wersje z napędem mild hybrid. Ceny tych wersji zostaną podane w późniejszym terminie.

Czy warto zmienić hamulce w samochodzie na większe?

Źródło: Renault