Renault

Renault Symbioz już na wiosnę

W 2017 roku Renault zaprezentowało fascynujący koncept o nazwie Symbioz, który od razu zwrócił na siebie uwagę wyraźną, nowoczesną linią nadwozia. Nazwa ta, emanująca futurystycznym charakterem i subtelną nutą luksusu, od razu wzbudziła ciekawość. Pojawiły się też oczywiście pytania, czy model kiedykolwiek pojawi się na produkcji seryjnej. Teraz, po latach oczekiwania, Symbioz zyskuje swoje miejsce w gamie Renault, jako przedłużona wersja modelu Captur.

Renault Symbioz znaczy symbioza

Symbioz ma nawiązywać do francuskiego słowa „symbiose”, wywodzącego się ze starogreckiego „symbiosis”, czyli „wspólne życie”. Ma przekazywać wartość głęboko zakorzenioną w DNA Renault, nawiązującą do hasła „samochodów dających pełnię życia”.

Bardzo zależało nam na tym, by w nazwie tego nowego kompaktowego samochodu rodzinnego zawrzeć element ludzki i intymną relację istniejącą między rodziną a samochodem. Nazwa Symbioz doskonale odzwierciedla styl życia związany z naszym samochodem, w którym pasażerowie czują się zjednoczeni nie tylko z nim samym, lecz także ze środowiskiem.
Sylvia Dos Santos, specjalistka ds. strategii nazw w dyrekcji global marketingu Renault

Symbioz, a może Grand Captur?

Nowy Renault Symbioz mierzy 4,41 metra, co oznacza wydłużenie aż o 19 centymetrów w porównaniu do oryginalnego Captura. Renault umieszcza ten model w segmencie C, a jego ambitne cele obejmują wypełnienie luki po odchodzącym Megane IV. Ten krok jest zrozumiały, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie kompaktowymi crossoverami.
Projekt bazuje na zmodernizowanym Capturze, który jeszcze nie został oficjalnie przedstawiony. Oczekuje się, że nowy model zaskoczy innowacyjnymi rozwiązaniami, w tym zupełnie nowym przodem utrzymanym w stylu elektrycznego Scenica.

Interaktywne wnętrze – SolarBay i OpenR

Jedną z najbardziej intrygujących nowości jest stałe elektrochromatyczne panoramiczne okno dachowe SolarBay. Podobne rozwiązanie zastosowano wcześniej w modelu Scenic. To technologiczne udogodnienie pozwala natychmiastowo kontrolować przejrzystość okna za pomocą jednego przycisku, a także dodaje nutę nowoczesności i komfortu.

Wnętrze również obiecuje nowości, zwłaszcza jeśli chodzi o system rozrywki. Symbioz vel. Grand Captur ma być wyposażony w nowoczesny system multimedialny OpenR Link, który z powodzeniem zadebiutował w innych modelach marki. Fotografie z zaciemnionego wnętrza sugerują, że znane z poprzednich wersji pokrętła wentylacji zostaną zastąpione nowoczesnymi przyciskami pod panelem wyświetlacza, a także wirtualnymi przyciskami na ekranie.

Śledź nas na Facebook’u

Full Hybrid + 1.3TCe?

Pod maską pojawi się znany hybrydowy układ E-Tech Full Hybrid o mocy 145 koni mechanicznych. To sprawdzony napęd, który zbiera pozytywne opinie w innych modelach marki. Ponadto spekuluje się, że Symbioz Grand Captur otrzyma również kultowy silnik 1.3TCe, co z pewnością zadowoli miłośników tradycyjniejszych napędów.

Wszystkie te elementy sprawiają, że Renault Symbioz, choć na razie znany jedynie z konturów, obiecuje być fascynującym dodatkiem do rodziny Renault. Jego nowoczesny design, innowacyjne rozwiązania technologiczne i zrównoważone jednostki napędowe z pewnością przyciągną uwagę kierowców szukających dynamicznego i efektywnego crossovera. Oczekujemy z niecierpliwością na oficjalną premierę tego długo oczekiwanego modelu, który może wprowadzić świeże spojrzenie na rynek kompaktowych SUV-ów. Oficjalna premiera modelu nastąpi wiosną.