Renault

Renault Symbioz – przestrzeń dla każdego

Nowy Renault Symbioz kontynuuje dziedzictwo Renault „voitures à vivre”, czyli „auto do życia” lub po prostu „samochód na codzień”.

Pierwsze „voiture à vivre”, czyli Renault 16, zostało zaprojektowane tak, aby wyróżniać się na tle konkurencji.Wprowadzony na rynek w 1965 roku, miał premierę w nowej wersji nadwozia z dostępem do bagażnika w wersji hatchback. Bardziej wszechstronne niż którykolwiek z jego współczesnych modeli, Renault 16 posiadało kanapę z możliwością ustawienia w pozycji „wakacyjnej podróży”. Zaspokoił potrzeby rodzin poszukujących samochodu odpowiadającego ich stylowi życia, a jednocześnie dotrzymującego kroku szybkim zmianom społecznym.

Renault Rafale E-Tech 4X4 z nowym silnikiem plug-in o mocy 300km!

Renault Symbioz – prawdziwy „voitures à vivre”

Od tego czasu Renault nieustannie wprowadza innowacje w zakresie samochodów rodzinnych, które odzwierciedlają nastrój swoich czasów. Tak było w latach 80. w przypadku Espace – samochodu, który zapoczątkował rewolucję dzięki przełomowej jednobryłowej konstrukcji i modułowemu układowi. W latach 90. Renault zrobiło to ponownie, wprowadzając Scénic, pierwszy kompaktowy minivan. Zaprojektowany na wzór kokonu, Scénic posiadał wnętrze poświęcone dobremu samopoczuciu pasażerów. Symbioza ma to samo DNA. Potrafi dostosować bagażnik i kabinę pasażerską do potrzeb rodziny, dzięki przydatnym technologiom zapewniającym ludzką wartość dodaną oraz kompaktowy wymiary. Te idealnie nadają się również do jazdy po mieście. Dzięki temu Renault Symbioz dołącza do długiej linii wszechstronnych „voitures à vivre”, odzwierciedlających swoje czasy.

Namiot klasyczny, na dach, czy spanie w aucie?

Symbioz – to co najlepsze w segmencie C

Prezentując nowy język projektowania Renault, Symbioz jest kontynuacją najnowszego elektrycznego Scénic E-Tech i Nowego Captura. To, co najlepsze w segmencie C Łącząc to, co najlepsze w pojazdach Renault segmentu C, w zakresie modułowej konstrukcji, łączności i wydajności, z fachową wiedzą i inteligencją, Symbioz jest w stanie spełnić najwyższe standardy komfortu na pokładzie zarówno na krótkich, jak i długich podróżach. W związku z tym jest skierowany do szerokiego grona klientów. To przede wszystkim samochód dla rodzin poszukujących przestrzeni i wydajności w połączeniu z modułową, nowoczesną stylistyką. Jest także przeznaczony dla właścicieli flot korporacyjnych, poszukujących poziomu elektryfikacji przy jednoczesnym utrzymaniu w ryzach wszystkich kosztów eksploatacji. Obu kategoriom klientów Symbioz zapewnia bezkompromisowe korzyści dla obu stron.

Renault Symbioz E-Tech

Umieszczony pomiędzy Captur i Austral, Symbioz zapewnia Renault silniejszą obecność na rynku podstawowym w segmencie C. Ten nowy model, o długości zaledwie 4,41 m, uzupełnia gamę „hybrydowych” E-Tech, obejmującą już Arkana (4,57 m) i Austral (4,51 m), jednocześnie poszerzając gamę „elektrycznych” E-Tech o elektryczne Mégane i Scénic E-Tech. Potwierdza to spójność strategii Renault, zakładającej zaspokojenie pełnego zakresu wymagań użytkowników poprzez budowanie podwójnej gamy z dedykowanymi platformami.

Zobacz wydarzenia społeczności Renault i Dacia

Najnowsze technologie

Symbioz jest pełen najlepszych technologii Renault. Posiada system multimedialny OpenR Link z wbudowanym Google, a także przyciemniany szklany dach Solarbay. Wersja Iconic jest wyposażona w 29 systemów wspomagających prowadzenie nowej generacji, zapewniających optymalne bezpieczeństwo i komfort jazdy. Dzięki pojemności bagażnika sięgającej 624 litrów – wyjątkowej jak na samochód tej wielkości – i modułowemu układowi z przesuwaną kanapą, którą można złożyć, tworząc płaską podłogę, Symbioz dorównuje najlepszym w swojej klasie. Jednocześnie pozostaje kompaktowy i zwinny. Zaprojektowany zarówno do ruchu miejskiego, jak i życia rodzinnego, Symbioz jest idealnie wszechstronny.

Nowy samochód rodzinny, ekologiczny i ekonomiczny w eksploatacji, Symboz waży niecałe 1500 kg. Wyposażony w hybrydowy układ napędowy E-Tech 145, wyróżnia się najlepszymi parametrami zużycia paliwa i emisji spalin dzięki wyjątkowej, ultrawydajnej technologii, która jest stale udoskonalana od czasu wprowadzenia na rynek w 2020 r. Po Arkanie, Mégane E-Tech electric, Austral i Scénic E-Tech electric, Symbioz uzupełnia gamę kompaktowych pojazdów Renault, jako ostatni pojazd w ofensywie Renault w segmencie C.

Śledź nas na Facebook’u!

Źródło: Renault