Renault

U1st Vision – autonomiczny pojazd usługowy

Software République, otwarty ekosystem innowacji na rzecz inteligentnej, bezpiecznej i zrównoważonej mobilności, wraz z Renault przedstawili na targach VivaTech w Paryżu koncepcję „U1st Vision” (You First Vision). Ten innowacyjny demo-car prezentuje swoją wizję usług „bliżej obywateli”, oferując im łatwy dostęp do szeregu różnorodnych, spersonalizowanych i bezpiecznych usług lokalnych.

Śledź nas na Facebook’u!

Demo „U1st Vision” składa się z 2 części: autonomiczny moduł wielousługowy („pop-up”) oraz platformę elektrycznego pojazdu użytkowego (FlexEVan). Rozwiązanie łączy innowacje 7 członków Software République oraz jej partnerów zaangażowanych w tę koncepcję.

Renault Symbioz – przestrzeń dla każdego

Multiusługowy pojazd autonomiczny

„Wizja U1st” obejmuje kompleksowe narzędzie do planowania, monitorowania i zarządzania usługami dla podmiotów publicznych i prywatnych usługodawców. W projekcie wzięły udział 22 firmy: 7 firm członkowskich Software République (Dassault Systèmes, Eviden du Groupe Atos, JCDecaux, Orange, Renault Group, STMicroelectronics i Thales), 3 firmy partnerskie w sektorze zdrowia oraz 12 innych współpracowników. Na przykład różne usługi, takie jak opieka zdrowotna, usługi obywatelskie, naprawa rowerów i recykling produktów elektrycznych, mogą być oferowane obywatelom za pośrednictwem autonomicznych modułów („pop-up”) na żądanie władz lokalnych.

U1st Vision – pop-up dla zdrowia

Na targach VivaTech firma Software République zaprezentowała swój moduł usług zdrowotnych („Pop-up dla zdrowia”), jeden z przykładów wykorzystania „U1st Vision”. Integruje 21 parametrów medycznych, w tym 12 innowacji, w tym awatar zasilany sztuczną Inteligencja. „Pop-up dla zdrowia” stanowi zatem rozwiązanie problemów napotykanych na „pustyniach medycznych”, zapewniając obywatelom, gdziekolwiek się znajdują, zintegrowaną, kompleksową usługę mobilną zapewniającą opiekę profilaktyczną, diagnostykę i monitorowanie ich zdrowia. Jego celem jest przedefiniowanie świadczenia opieki zdrowotnej przy wykorzystaniu naszego coraz bardziej „smart” świata i nowych możliwości, które umożliwiają ciągły pomiar wskaźników zdrowotnych za pomocą inteligentnych urządzeń, przy jednoczesnym zapewnieniu prywatności danych pacjentów.

Sąsiady zapraszają na X Ogólnopolski Zlot Dacii

Modułem zarządza asystent medyczny i umożliwia telekonsultacje z pracownikami służby zdrowia. Koncepcja ta spełnia wspólny cel: zapewnienie obywatelom lokalnej opieki i profilaktyki zdrowotnej. Koncepcja jest bezpieczna i umożliwia płynną interakcję pomiędzy urządzeniami i usługami. Zapewnia możliwość świadczenia opieki zdrowotnej w dowolnym miejscu i czasie, bez uszczerbku dla jakości usług i prywatności danych.

Cel – ułatwienie dostępu do szeregu usług

„Wizja U1st” ucieleśnia zobowiązanie do stawiania człowieka na pierwszym miejscu i zaspokajania potrzeb obywateli. Jest to także zaleta dla podmiotów publicznych i prywatnych usługodawców, którzy chcą wdrożyć wiele rodzajów usług lokalnych, które nie byłyby dostępne w ich regionie. W VivaTechu W dniach 22–25 maja firma Software République będzie wystawiać demonstrator pojazdów koncepcyjnych „U1st Vision” na targach VivaTech (stoisko D28, hala 1). Będzie oferować w pełni wciągającą prezentację, integrującą innowacyjną rzeczywistość wirtualną (Apple Vision Pro), rzeczywistość rozszerzoną i doświadczenia 3D/holograficzne.

Zobacz wydarzenia społeczności Renault i Dacia

Źródło: Renault