Na weekend

Wioska Muminków, Muumimaailma, Finlandia

Wioska Muminków w Finlandii czyli Muumimaailma, znane również jako Moomin World, to tematyczny park rozrywki zlokalizowany w Naantali. Park jest inspirowany popularnymi książkami i komiksami o Muminkach autorstwa Tove Jansson. Muminki są postaciami znanymi na całym świecie dzięki swojemu uroczemu i bajkowemu światu. W Muumimaailma odwiedzający mogą spotkać różne postacie z książek, takie jak Muminek, Mała Mi, Włóczykij i inne. Park oferuje liczne atrakcje, przedstawienia teatralne, interaktywne zajęcia oraz restauracje serwujące jedzenie inspirowane uniwersum Muminków.

Wioska Muminków w pełnej skali

W parku Muumimaailma znajduje się dokładnie odwzorowana wioska Muminków. Każdy budynek i miejsce w wiosce zostały zaprojektowane z myślą o wierności oryginalnym ilustracjom Tove Jansson. Od domu Muminków, gdzie można zobaczyć, jak żyją Muminki, po kawiarnię Panika, gdzie serwowane są pyszne pierogi i inne przysmaki. W całym parku znajdują się liczne interaktywne punkty, które pozwalają zwiedzającym na uczestnictwo w różnych aktywnościach inspirowanych przygodami Muminków.

Turcja, przygoda off-road – kawałek Azji na wycągnięcie ręki

Urocza wyspa Kailo

Muumimaailma znajduje się na wyspie Kailo, która leży w zatoce Naantalinaukko, otoczonej przez Morze Bałtyckie, niedaleko historycznego centrum Naantali. Średnia roczna temperatura w tym regionie wynosi około 3 stopnie Celsjusza, z najcieplejszym miesiącem, lipcem, kiedy temperatura dochodzi do około 17 stopni Celsjusza. To malownicze miejsce, gdzie przyroda i atmosfera dodają uroku magicznemu światu Muminków.

Dojazd z Polski

Aby dotrzeć do Muumimaailma, Wioski Muminków, z Polski, istnieje kilka opcji. Można podróżować samolotem do Helsinek z polskich lotnisk, takich jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, a następnie kontynuować podróż samochodem lub transportem publicznym do Naantali. Lotnisko w Helsinkach, czyli Helsinki-Vantaa, jest jednym z największych w regionie i obsługuje liczne połączenia krajowe i międzynarodowe. Inną opcją jest podróż samolotem do Turku, gdzie znajduje się najbliższe lotnisko do Naantali. Lotnisko Turku jest dobrze połączone z Helsinkami i innymi miastami w Europie. Po przybyciu do Helsinek lub Turku, podróż do Naantali można kontynuować samochodem, pociągiem lub autobusem. Naantali jest oddalone o około 15-20 km od Turku, co czyni podróż łatwą i wygodną dla turystów planujących odwiedzenie Muumimaailma.

Dacia Duster off-road – pytania i odpowiedzi

Alternatywnie, podróż samochodem z Polski do Finlandii jest możliwa przez Estonię, gdzie konieczne jest przeprawienie się promem przez Zatokę Fińską z Tallina do Helsinek. Promy kursują regularnie i podróż trwa zazwyczaj około 2-3 godzin.

Wioska Muminków – cena biletów i kiedy otwarta

Bilety do Muumimaailma można zakupić online lub na miejscu. Ceny biletów wahają się w zależności od wieku od około 30 do 40 euro za osobę dorosłą, a dla dzieci są zazwyczaj dostępne zniżki. Park jest otwarty od maja do sierpnia, a także w weekendy we wrześniu i październiku.

Co istotne, wstęp do Wioski Muminków poza sezonem jest jak najbardziej możliwy i do tego jest darmowy. Przy czym nie znajdziemy tam wtedy ani Muminka ani Małej Mi. Budynki są pozamykane ale nadal można poczuć niesamowity klimat tego miejsca.

Do zwiedzenia po drodze: Szawle, Góra Krzyży Litwa

Muumimaailma, czyli Wyspa Muminków, jest nie tylko miejscem zabawy dla dzieci, ale także atrakcją kulturalną i edukacyjną, która przyciąga fanów Muminków z całego świata, oferując niezapomniane doświadczenia w magicznym świecie stworzonym przez Tove Jansson.

Więcej naszych przygód – śledź nas na Facebook’u!