Świat kierowców

Air Quality Sensor czyli Renault Scenic E-Tech dla alergików

Renault Scenic E-Tech electric to pierwszy model marki wyposażony we wszystkie wersje w czujnik jakości powietrza, Air Quality Sensor. To inteligentny moduł filtrujący, który oczyszcza powietrze w kabinie. Po aktywacji systemu pełen cykl pracy trwa zaledwie pięć minut.

Zanieczyszczenie powietrza latem maleje, ale nadal występuje, szczególnie w miastach. Wnętrze samochodu ze skutecznym systemem oczyszczania powietrza może zapewnić komfort osobom cierpiącym na alergie sezonowe. Dla wszystkich użytkowników aut ważne jest ograniczenie wpływu warunków zewnętrznych na powietrze w kabinie.

Air Quality Sensor – dwufunkcyjny system filtrujący

System kontroli i poprawy powietrza w kabinie jest przydatny przez cały rok, nie tylko w okresach wzmożonego pylenia roślin. To ma szczególne znaczenie dla osób wrażliwych na pyłki bądź zmagających się z alergią. Objawy takie jak łzawienie oczu czy kichanie mogą wpływać na dekoncentrację na drodze i bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.

W celu zapewnienia większego komfortu pasażerom Scenic E-Tech electric został wyposażony w dwufunkcyjny moduł filtrujący. Moduł ten, z węglem aktywnym i filtrem przeciwpyłkowym, znacząco poprawia jakość powietrza wewnątrz auta. Redukuje o 30-70% nieprzyjemne zapachy i pochłania z ponad 75-procentową skutecznością szkodliwe gazy.

Czyste powietrze w 5minut

Jak działa ten system? System uruchamia się na początku podróży. Pełny cykl pracy trwa około pięciu minut. Czujnik pomiaru jakości powietrza Air Quality Sensor może aktywować filtry w sytuacjach takich jak nieprzyjemne zapachy, emisja gazów czy obecność alergenów. Dzięki temu powietrze wewnątrz auta jest stale oczyszczane.

System Air Quality Sensor w Renault Scenic E-Tech electric to rozwiązanie, które zwiększa komfort i bezpieczeństwo podróży. Dzięki niemu osoby cierpiące na alergie mogą cieszyć się czystym powietrzem w samochodzie przez cały rok.