NewsRenaultWydarzenia

Japończycy kochają Renault Kangoo!

W Japonii od 14 lat odbywa się największy na świecie zlot miłośników Renault Kangoo. Co roku tysiące entuzjastów tego francuskiego kombivana gromadzi się u stóp góry Fudżi, aby świętować swoją pasję. Japończycy po prostu kochają Renault Kangoo! W 2023 roku spotkanie stało się także okazją do prezentacji Nowego Grand Kangoo japońskiej publiczności.

Zobacz więcej spotkań użytkowników Renault i Dacia

Renault Kangoo hitem na całym świecie

Renault Kangoo to model, który zrewolucjonizował segment kombivanów dzięki swojemu unikalnemu i praktycznemu designowi, a także przesuwanym bocznym drzwiom. W ciągu ostatnich 25 lat sprzedano ponad 4,4 miliona egzemplarzy tego samochodu w 50 krajach na całym świecie.

Od 1997 roku zakład Renault w Maubeuge we Francji produkuje modele Kangoo na rynek globalny, z osobnym naciskiem na japoński rynek. Jednak to właśnie w Japonii model ten zdobył wyjątkową popularność.

Zloty Renault Kangoo przyciągają dziesiątki użytkowników

Lokalne zainteresowanie Kangoo rosło w szybkim tempie, co skłoniło zwolenników do założenia fanklubu w 2009 roku. To właśnie stamtąd wywodzi się pomysł na organizację Kangoo Jamboree, corocznego spotkania miłośników Renault Kangoo w Japonii, trwającego nieprzerwanie od 14 lat.

Habiton by Bürstner czyli Renault Kangoo dla podróżników

W tegorocznym zlocie wzięło udział ponad 5000 osób, które mieli okazję podziwiać blisko 2000 egzemplarzy Kangoo. To także wyjątkowa okazja do inauguracji Nowego Renault Grand Kangoo oraz specjalnej serii limitowanej o nazwie „Urban Grey,”. Została stworzonej specjalnie na lokalny rynek.

W uroczystości premiery nowej edycji wzięli udział ważni przedstawiciele Renault. Wsród nich Junpei Ogawa, prezes Renault Japonia, prezydent miasta Yamanaka-ko, Heinz-Jürgen Low, wiceprezes Renault LCV (lekkie pojazdy użytkowe), Thierry Plantegenest, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Renault LCV oraz Florent Pichereau, menadżer ds. wprowadzenia na rynek modelu Kangoo. To wyjątkowe wydarzenie potwierdza fascynację Japonii francuskim kombivanem i jego szczególną rolę w tamtejszym świecie motoryzacji.

Zdjęcia: Renault

Śledź nas na Facebook’u!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *