Relacje

Goście z Rumuńskiego CDR w Polsce! – 05.2022

W maju gościliśmy w Polsce przyjaciół z rumuńskiego klubu Club Duster Romania. Podczas wizyty na Śląsku pokazaliśmy naszym gościom kilka ciekawych miejsc jak Muzeum Śląskie, Park Tradycji w Siemianowicach czy Nikiszowiec.

Niemal od samego początku istnienia Duster Off Road Team Poland utrzymuje przyjacielskie stosunki z kilkoma zagranicznymi grupami. Jedną z nich jest rumuński klub Club Duster Romania. Kilkukrotnie gościliśmy u przyjaciół z Rumunii, tym razem przyszedł czas na rewanż i w roli gospodarza wystąpiliśmy my. Podczas odwiedzin Śląska nasi przyjaciele zwiedzili Katowice ze Spodkiem, NOSRP-em i Muzeum Śląskim na czele. Odwiedziliśmy też Nikiszowiec gdzie była okazja skosztować tradycyjnej, śląskiej kuchni.
Nie mogło zabraknąć elementów zabawy offroadowej. Zabraliśmy gości na nasze śląski hałdy i na objazd po Czeladzi.
Okazja na następne spotkania już niedługo. Niestety z przyczyn losowych nie odbyła się nasza ekspedycja na czerwcowy IRD I do Rumunii. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Już na początku października, w drodze powrotnej z Turcji, będziemy gościć na IRD II. A później spodziewamy się… kolejnych odwiedzin przyjaciół z CDR w Polsce. Ale o tym napiszemy niedługo tutaj i na FB 🙂