Dacia

Dacia Spring 2024 cena i gama

Nowy Spring oferuje świeży design i atrakcyjne wyposażenie w niskiej cenie. Cena Dacia Spring 2024 zaczyna się od 76 900 PLN. Model ten łączy wysoką funkcjonalność z oszczędnymi rozwiązaniami. Jest to opcja, która może zainteresować wielu klientów. Premiera małego elektryka odbyła się w Polsce 17 kwietnia, a samochody będą dostarczane do klientów od września.

Dacia Spring – wielki sukces małego elektryka

Model Spring, który wszedł na rynek w 2021 roku, odniósł olbrzymi sukces, sprzedając się w ponad 140 tysiącach egzemplarzy od swojego debiutu w Europie. Rok 2023 okazał się rekordowy, gdyż marka zdołała sprzedać na całym świecie 61 803 samochody – o 26,4% więcej niż w roku poprzednim. Spring zajmuje trzecie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych na rynku indywidualnym w Europie, co znacznie przyczynia się do promocji pojazdów elektrycznych. Na polskim rynku Spring zajął piąte miejsce w 2023 roku wśród samochodów elektrycznych sprzedawanych klientom indywidualnym.

Nieznane oblicza Dustera – Dacia Duster I ph3, część 1

Gama Springa 2024

Gama nowego Springa obejmuje trzy wersje: Essential, Expression i Extreme. Design Dacii Spring nawiązuje do nowej estetyki marki, którą zapoczątkowano wraz z najnowszą generacją modelu Duster. Posiada solidny, wyrazisty styl, który sprawia, że Dacia Spring jest jeszcze bardziej atrakcyjna niż dotychczas. Zarówno wnętrze, jak i nadwozie zostały gruntownie przeprojektowane, zachowując jedynie dach z poprzedniej edycji. Nowa Dacia Spring 2024 występuje w 6 kolorach nadwozia, w tym w unikalnych odcieniach Beżowym Safari i Czerwonym Brick.

Wyposażenie Dacii Spring

System Media Control, standardowy w wersjach Essential i Expression, to system multimedialny obsługiwany poprzez przyciski na kierownicy. Wyświetla informacje multimedialne i połączenia telefoniczne na ekranie cyfrowego zespołu zegarów. Składa się także z dwóch głośników, złącza Bluetooth i portu USB. Natomiast System Media Nav Live, wbudowany standardowo w wersji Extreme lub dostępny opcjonalnie w wersji Expression, posiada 10-calowy ekran dotykowy. Wyposażony jest w pakiet nawigacji satelitarnej z dostępem do Internetu (8-lat darmowej subskrypcji). Oferuje nie tylko informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, ale także aktualizowaną mapę Europy. Dodatkowo umożliwia bezprzewodową obsługę aplikacji Apple CarPlayTM i Android AutoTM oraz posiada dwa porty USB-C.

Turcja, przygoda off-road – kawałek Azji na wycągnięcie ręki

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Nowa Dacia Spring została wyposażona w liczne nowe systemy wspomagania prowadzenia, które podnoszą standardy bezpieczeństwa. Obejmują one aktywny system wspomagania nagłego hamowania, który działa w trybie miejskim i podmiejskim, wykrywając pojazdy, pieszych, rowerzystów i motocykle. Dodatkowo model wyposażono w system rozpoznawania znaków drogowych z ostrzeżeniem o nadmiernej prędkości, wspomaganie parkowania tyłem, sygnalizację awaryjnego hamowania oraz ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Asystent utrzymania pasa ruchu, system monitorowania czujności kierowcy oraz połączenie alarmowe (eCall) również znalazły się w standardowym wyposażeniu. Dacia wprowadziła także innowacyjny przycisk „My Safety”, umożliwiający kierowcom szybki dostęp do ulubionej konfiguracji systemów wspomagania prowadzenia.

X Ogólnopolski Zlot Dacii – Kokotek 2024

Napęd Dacia Spring

Silnik o mocy 65 KM/48 kW zapewnia dynamiczne przyspieszenie. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi poniżej 14 sekund. Nowa Dacia Spring, jeszcze bardziej przystępna cenowo i doskonale przystosowana do użytku w mieście, jest dostępna w wersji wyposażenia Essential z silnikiem o mocy 45 KM. Mniejsza jednostka oferuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 20 sekund.

Pamiętajcie o subskrypcji naszego kanału YT żeby nie przegapić najnowszych filmów!

Przy masie własnej 984 kg w najwyższej wersji wyposażeniowej Extreme, nowa Dacia Spring jest jedynym w 100% elektrycznym samochodem w Europie ważącym poniżej jednej tony. W porównaniu z poprzednią wersją masa dla tego samego poziomu wyposażenia wzrosła zaledwie o 6 kg. To więcej o zaledwie 0,6%, mimo licznych nowych systemów wspomagania prowadzenia i ulepszonego wykończenia. Tak niska masa w połączeniu z wysoką efektywnością zespołu napędowego nowego Springa przekłada się na rekordowo niskie zużycie energii, poniżej 14,6 kWh/100 km, co skutkuje niższymi kosztami użytkowania pojazdu.

Dacia Spring 2024 cena

Ceny Dacii Spring 2024 prezentują się następująco:

Dacia Spring Electric 45:

  • ESSENTIAL: 76 900 zł

Dacia Spring Electric 65:

  • EXPRESSION: 86 000 zł
  • EXTREME: 90 600 zł
  • CARGO: 92 400 zł

Źródło: producent