Relacje

Jurajskie Szutry 15 [galeria]

Po raz 15 ekipa Duster Off Road Team Poland wybrała się na jurajskie szlaki w ramach serii imprez o nazwie Jurajskie Szutry, organizowanej już od ponad 3 lat. Dzięki uprzejmości zarządcy pałacu w Pilicy poza tradycyjną terenową przygodą mogliśmy wjechać na urokliwy teren zamku w Pilicy. Po drodze zaliczyliśmy też ruiny pałacu Moesa a dzień zamknęliśmy, jak tradycja nakazuje, ogniskiem.

Więcej o naszych jurajskich wojażach, w tym archiwalne Jurajskie Szutry, znajdziesz pod linkiem Jura z DORTP.

Choć przez cały tydzień się na to nie zapowiadało – pogoda okazała się wyśmienita. Słońce towarzyszyło od rana a roztopy urozmaiciły nam trasę dając mnóstwo błotnej frajdy. Podczas przeprawy polnymi i leśnymi traktami każdy miał okazję trochę się poślizgać i pobrudzić swoje auto. Na trasie mieliśmy zaplanowane postoje pod dwoma pałacami.
W Pilicy mieliśmy okazję wjechać na teren zespołu pałacowo – zamkowego dzięki uprzejmości gospodarza. Trzeba przyznać, że miejsce jest wyjątkowo klimatyczne. Po drodze zwiedziliśmy również ruiny pałacu Moesa.
Dla chętnych wrażeń jednym z przystanków był mały plac zabaw dla terenówek, gdzie można było spróbować swoich sił na podjazdach. Okazały się dość wymagające ze względu na warunki i bardzo śliską nawierzchnię. Na koniec trasy dotarliśmy do wiatki nad Pilicą gdzie, jak każde Jurajskie Szutry, zakończyliśmy dzień ogniskiem.

Gallery Plugin

Pamiętajcie żeby śledzić nas na mediach społecznościowych! Duster Off Road Team Poland znajdziecie na:
Facebook: https://www.facebook.com/dortp
Insta: https://www.instagram.com/dortpl/
TikTok: https://www.tiktok.com/@dortp_
YouTube: https://www.youtube.com/@DORTPDusterOffRoadTeamPoland

Jurajskie Szutry to seria imprez organizowanych przez Duster Off Road Team Poland od 2020 roku. Przy organizacji imprez zawsze możemy liczyć na wsparcie ze strony Dacia Klub Polska którego wyjazdy terenowe były prekursorami naszych Jurajskich Szutrów. Więcej relacji ze spotkań znajdziecie na naszej stronie, w dziale Relacje ze spotkań. O zbliżających się wydarzeniach dowiecie się z naszych social mediów oraz na naszej stornie, w dziale Nadchodzące wydarzenia. Jeśli macie jakieś pomysły na wspólne Dusterowe wypady – piszczcie na naszej grupie na FB!