Alpine

Zinedine Zidane gościł familię Alpine w Madrycie

Zinedine Zidane to legenda której nie trzeba specjalnie przedstawiać, zwłaszcza miłośnikom piłki nożnej. Od roku Zidane, były zawodnik i szkoleniowiec Realu Madryt, jest ambasadorem marki Alpine. Piłkarz w ramach roli ambasadora przekazuje swoją ogromną wiedzę do programów Społecznej Odpowiedzialności (CSR) Alpine, w tym dobrze rozwiniętego programu Rac(H)er oraz Konkursu Doskonałości Mechanicznej (CEMA).

Alpine w poszukiwaniu talentów

Rozpoczęty w lipcu 2022 roku program Rac(H)er Alpine ma na celu wzmacnianie programów rozwoju w różnych strukturach firmy, niezależnie od płci. Od kierowców wyścigowych, po stanowiska inżynieryjne i techniczne. Program Rac(H)er wytycza jasną i zdefiniowaną ścieżkę kariery, aby zwiększyć różnorodność talentów w Alpine.

CEMA to program Alpine dedykowany aspirującym mechanikom samochodowym. Konkurs oferuje francuskim uczniom rozwój umiejętności i zdobywanie doświadczenie w sektorze mechaniki samochodowej. Trzy-etapowy konkurs obejmujący testy teoretyczne i praktyczne kończy się praktyką w siedzibie Alpine w Viry Chatillon w Paryżu.

Alpine 2024 – nowa era elegancji i mocy na kołach

Familia Alpine w Madrycie

12 grudnia Zinedine Zidane gościł w Madrycie dwóch zwycięzców konkursu CEMA 2023 oraz ekipę kierowców Alpine Racing. Wśród nich znalazł się duet F1 Esteban Ocon i Pierre Gasly. Wydarzenie w Madrycie obejmowało nie tylko ekskluzywną wycieczkę po stadionie Santiago Bernabeu Realu Madryt, ale też po muzeum klubowym. Goście podziwiali trofea, do których Zidane przyczynił się jako zawodnik i menedżer podczas swojej kariery w Los Blancos.

Zizou kierowcą, kierowcy – piłkarzami

Po zwiedzaniu stadionu Zidane, wraz z Estebanem, Pierrem i resztą gości, przejechali przez miasto Alpinami A110. Krótka podróż prowadziła na tor kartingowy, aby uczestnicy wydarzenia wzięli udział w małych zawodach. Zidane również wystartował jako kierowca, wsiadając za kierownicę elektrycznego gokarta. Wskazówki dotyczące jazdy otrzymał od Lisy Billard i Sukhmani Khery, dwóch młodych kierowczyń Alpine Rac(H)er, które obecnie rywalizują w międzynarodowych zawodach kartingowych.

Po zawodach nastąpiła kompletna zamiana ról. Legendarny Zizou zorganizował symboliczny mecz piłki nożnej między wszystkimi kierowcami Alpine.

Ogólnopolski Zlot Renault 2023 – relacja

Zidane ambasadorem Alpine już od roku

To było dla mnie wielkim przywilejem gościć rodzinę Alpine w Madrycie. To także sposób na uczczenie roku od mojego dołączenia do Alpine. Ta rola ambasadora, wspierająca programy równych szans, ma dla mnie duże znaczenie ze względu na moją własną ścieżkę. Jestem dumny, że mogę przekazać część swojego doświadczenia sportowego, ale także osobistego, do programów Rac(H)er i CEMA w Alpine. Chociaż pochodzimy z różnych obszarów, mamy wspólny cel w dążeniu do wysokiej wydajności i doskonałości. Dlatego też świetnie jest dzielić te chwile, doświadczenia i pomysły dla dobra tych zaangażowanych w te dwa wspaniałe i naprawdę znaczące programy. Czekam z niecierpliwością na więcej dni takich jak ten w niedalekiej przyszłości. Szczególnie na słuchanie o sukcesach i osiągnięciach programów Rac(H)er i CEMA w przyszłych latach.
Zinedine Zidane

Dzisiaj wszystko kręciło się wokół prawdziwej legendy sportu. Ogromne podziękowania dla Zinedine’a za naprawdę niezapomniany dzień. Jestem dumny, że od samego początku jestem ambasadorem programu CEMA, ponieważ inspirowanie następnego pokolenia mechaników sportów motorowych to moja prawdziwa pasja. Cieszę się bardzo, że razem z Zinedine’em ponownie wesprzemy trzecią edycję CEMA, która rozpocznie się wkrótce. To, że dzisiaj gościliśmy dwóch zwycięzców z programu CEMA, było naprawdę fantastyczne i dowodzi, że projekty CSR Alpine należą do najlepszych, dając szansę tym, którzy na to zasługują.
Esteban Ocon

Źródło: producent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *