Dacia

Dacia C-Neo to tylko początek nowości

Dacia, część renomowanego koncernu Renault, intensywnie pracuje nad swoim projektem C-Neo. Ma on na celu poszerzenie portfolio rumuńskiego producenta o modele w segmencie kompaktowym. Już teraz poznajemy szczegóły tego projektu, który może przynieść nowe, ekscytujące możliwości dla miłośników marki.

Informacje o projekcie C-Neo Dacia zaczęły pojawiać się, gdy oficjele firmy potwierdzili zamiar ekspansji w kierunku kompaktowego segmentu rynku. To obszar, w którym dominują modele takie jak Volkswagen Golf, Renault Megane, Peugeot 308 czy Opel Astra. Pojazdyk klasy C szybko przechodzą proces elektryfikacji. Według Denisz Le Vota, globalnego szefa Dacia, ta transformacja może na chwilę obecną otworzyć drzwi dla modeli z napędem spalinowym i hybrydowym, zachowując przy tym dostępność ekonomicznych rozwiązań. Takie informacje przekazują francuscy dziennikarze z redakcji L’Argus.

C-Neo – Przyszłość w kompakcie

Projekt C-Neo to ambitne przedsięwzięcie Dacii, które ma dać życie nowemu duetowi modeli mieszczących się pomiędzy obecnymi Sandero a Jogger. Xavier Martinet, SVP Marketingu, Sprzedaży i Operacji Dacia, zdradza, że są to „dwa nowe modele w segmencie kompaktowym”. Szczegółowe informacje jednak pozostają jeszcze tajemnicą. Z pewnością będzie to znaczący krok dla marki, która stawia na innowacje i rozwój.

Projekty z charakterem

Francuska prasa donosi, że modele C-Neo będą miały około 4,60 metra długości. Zauważono także, że crossowery będące na etapie projektowania (o wewnętrznym kodzie K1320) i sedany (o kodzie B1320) będą miały swoje unikatowe cechy stylistyczne, dostosowane do obecnej wizji marki. Ich wygląd będzie nowoczesny i solidny, wpisujący się w aktualne standardy.

Śledź nas na Facebook’u

Innowacyjne rozwiązania napędowe

W przypadku napędu oba modele będą korzystać z zaawansowanych rozwiązań, już znanych z modelu Jogger i planowanych w Bigster’ze. Silniki zasilane benzyną i gazem LPG, systemy mild-hybrid o pojemności 1,2 litra oraz przyszły hybrydowy z silnikiem spalinowym o pojemności 1,8 litra, potwierdzony już dla modelu Bigster, otworzą nowe możliwości dla przyszłych użytkowników.

Dacia – Najlepsza oferta cenowa

Dacia tradycyjnie kładzie nacisk na atrakcyjne ceny swoich modeli. Choć jeszcze nie mamy pełnej informacji na temat cen dla modeli pochodzących z projektu C-Neo, jednak wiemy, że cena nowego Duster powinna mieścić się w przedziale od 19 000 do 25 000 euro, a Bigstera od 22 000 do 28 000 euro. W dalszym ciągu rumuński producent chce wyróżniać się, na rynku nowych samochodów, ceną.

Przyszłość produkcji

Christophe Dridi, wiceprezes i dyrektor przemysłowy Dacia na całym świecie, ujawnia, że osiągnięcie celu produkcji miliona samochodów rocznie będzie wymagało przemyślenia organizacji przemysłowej. Istnieje możliwość rozważenia rozbudowy obecnych zakładów produkcyjnych lub korzystania z innych istniejących miejsc produkcyjnych w ramach grupy Renault.

Dacia z pewnością stoi w obliczu wielkiego wyzwania. Widząc dotychczasowy postęp i innowacje, możemy być pewni, że projekty C-Neo przyniosą nam nowe, ekscytujące możliwości na rynku samochodowym. Marka kontynuuje swoją misję dostarczania dostępnych cenowo, ale za to niezawodnych samochodów, wprowadzając nowe technologie i spełniając oczekiwania swoich klientów. Oczekujemy z niecierpliwością na dalsze informacje dotyczące projektu C-Neo i nadchodzących modeli Dacia.

Żródło: internet, economica.net, largus.fr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *