DaciaWydarzenia

IX Ogólnopolski Zlot Dacii: Święto Pasjonatów rumuńskiej marki

Wielbiciele motoryzacji, a zwłaszcza miłośnicy rumuńskiej marki Dacia, mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianym wydarzeniu – IX Ogólnopolski Zlot Dacii. To trzydniowe święto pasji do samochodów, przygody terenowej i wspólnoty motoryzacyjnej, przez które przewinęło się około 30 pojazdów rumuńskiego producenta. Każdy z nich na swój sposób wyjątkowy.

Konkurencje, które rozgrzewały emocje

Podczas zlotu nie brakowało konkursów, które sprawdzały umiejętności zlotowiczów. Daciowicze stanęli w szranki do konkurencji takich jak przeciąganie auta, toczenie koła, rzut tarczą sprzęgła czy konkurs strzelania do bramki. Na deser pozostał wyścig w workach, podczas którego każdy mógł sprawdzić swoją kondycję. Nie zabrakło też konkursów dla dzieci. Najlepsi w swoich kategoriach i konkurencjach zostali uhonorowani pucharkami i wyjątkowymi nagrodami.

Zobacz więcej wydarzeń Renault i Dacia

Wybory aut z historią

Podczas zlotu przeprowadzono również wybory samochodów najlepszych w pewnych kategoriach. Najbrudniejsze auto zlotu wygrał ubłocony (a jakże by inaczej) Duster. Tytuł najmłodszego auta przypadł Joggerowi. Ozdobą zlotu i zdobywcą nagród w aż w dwóch kategoriach była Dacia Sandero. Została ozdobiona elementami imitującymi akcesoria off-roadowe takie jak snorkel czy wyciągarka. Zasłużenie zdobyła tytuł najbardziej odpicowanego auta zlotu, a przy okazji okazała się… najstarszym autem zlotu.

IX Ogólnopolski Zlot Dacii – wkrótce film na stronie DORTP.TV

Rodzinna atmosfera, impreza i ognisko i wiele więcej

Nieodłącznym elementem każdego zlotu Dacii są chwile relaksu i wspólnego spędzania czasu. Najmłodszych zlotowiczów zabawiał blisko 3-metrowy biały misiek, choć nawet starsi z chęcią go zaczepiali i robili sobie zdjęcia. Wieczorne ognisko to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i podzielenia się motoryzacyjnymi historiami. Atrakcyjna sceneria, dobra muzyka i opowieści o ekscytujących podróżach tworzyły niepowtarzalną atmosferę. A kiedy wszyscy już pojedli, to mieli okazję spalić trochę kalorii i powywijać na parkiecie. Smaczkiem towarzyszącym IX Ogólnopolski Zlot Dacii był dźwięk prawdziwej szkockiej dudy jednego z Daciowiczów. Otwarcie zlotu nastąpiło właśnie w dźwiękach tego instrumentu a wieczorem umilał on biesiadowanie. Warto też wspomnieć, że podczas zlotu odbył się kurs pierwszej pomocy, który również był inicjatywą jednego ze zlotowiczów.

Przygoda terenowa – nie tylko dla 4×4

IX Ogólnopolski Zlot Dacii nie ograniczał się tylko do terenu ośrodka. Kilka grup entuzjastów postanowiło podjąć wyzwanie i wyruszyło na terenowe ekspedycje. Kilkanaście samochodów, w tym bojowe Sandero, pokonało terenowe szlaki. Wieczorem, w mniejszej grupie bardziej zmodyfikowanych samochodów, zlotowicze wybrali się w cięższy teren. Tak jak w naturze Dusterowicze mają, nie obeszło się bez szukania terenów, w których potrzebne będą wyciągarki i liny.

Śledź nas na Facebook’u!

Wyjątkowe wydarzenie dla starszych i młodszych

IX Ogólnopolski Zlot Dacii to nie tylko święto samochodów, ale przede wszystkim pasji i wspólnoty. Wyjątkowe konkursy, emocje towarzyszące wyborom najlepszych aut w różnych kategoriach oraz niezapomniane chwile spędzone przy muzyce i ognisku – to wszystko tworzyło niepowtarzalny klimat tego wydarzenia. Przygoda terenowa, w którą wyruszyły odważne ekipy, udowodniła, że miłość do Dacii to nie tylko drogi, ale również trudniejsze ścieżki. Emocje jeszcze długo nie opadną, ale już wszyscy z Daciowiczów z niecierpliwością czekają na przyszłoroczny, jubileuszowy zlot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *