DaciaDusterowa Zmota 2023

Dusterowa Zmota Roku 2023 – prezentacja zwycięzcy

Dusterowa Zmota Roku to konkurs organizowany przez grupę Duster Off Road Team Poland. Drugą edycję konkursu oraz tytuł zmoty 2023, zdobył Duster Maćka i Edyty. Lista modyfikacji tego samochodu jest tak pokaźna, że z nieskrywaną przyjemnością udaliśmy się w okolice Bielska, na spotkanie z Maciejem.

Samochód jest w rękach Maćka od ponad 10 lat. Od roku Duster przechodzi metamorfozę i zmienia się w terenową zabawkę. Celem właściciela jest objeżdżać w zawodach off-roadowych większe, powszechnie uważane za bardziej terenowe samochody. Większość modyfikacji swojego Dustera Maciek wykonał samodzielnie. Samochód jest pokryty zielonym raptorem oraz posiada zamontowane dodające charakteru odciągi. Dołożone zostało dodatkowe ledowe oświetlenie robocze w przednim i tylnym zderzaku oraz na dachu. Orurowanie, jak sam właściciel przyznaje, zmniejsza trochę prześwit, ale ma za zadanie dobrze wyglądać.

Dacia Duster off-road – pytania i odpowiedzi

Silnik

Samochód napędza wysokoprężny silnik 1.5. Turbo zostało wymienione na większe, montowane w silnikach 2.0. Głowica została maksymalnie splanowana przy okazji wymiany bloku (który nie wytrzymał wcześniejszych modyfikacji). Dodatkowo zamontowany został chip i obecnie silnik generuje ponad 300Nm momentu obrotowego. Standardowy filtr powietrza został zastąpiony stożkiem, a w razie potrzeb podłącza się układ dolotowy do zamontowanego snorkela.

Więcej zobaczycie na filmie lub poczytacie w Magazynie OFF-ROAD.PL