NewsRenault

Renault Kardian – kolejny krok Renaulucji

Rozpoczęcie produkcji modelu Renault Kardian to kolejny krok w strategicznym planie Renaulution – rozpoczęcie fazy „Renowacji” na międzynarodowych rynkach Renault. Ten zupełnie nowy model to pierwszy z pełnej gamy pojazdów skoncentrowanych na rynkach międzynarodowych. Ilustruje nową strategię marki na rynkach spoza Europy. Stworzony zgodnie z oczekiwaniami rynku i w ścisłej współpracy z zespołami działającymi w krajach, gdzie Renault ma długotrwałą obecność. Trafi do sprzedaży w Ameryce Łacińskiej, zanim pojawi się na innych rynkach spoza Europy.

Dacia Jogger – pakiet sleep dla miłośników natury

Renault Kardian – DNA Renault z nutką Dacii

Renault Kardian to kompaktowy miejski pojazd segmentu B, z DNA Renault zarówno pod względem stylu, jak i wyposażenia. Jego przód prezentuje nie tylko nową tożsamość stylistyczną marki, z logo „Nouvel’R”, ale też nowy wzorzec oświetlenia. Nie trzeba się doszukiwać wielu podobieństw do obecnie oferowanego na rynkach Ameryki Łacińskiej modelu Renault Sandero.

Z Renault Brand International Game Plan 2027, dążymy do transformacji marki Renault na całym świecie, wykazując nieustanne zaangażowanie w dostarczanie wartości naszym klientom. Kardian – pierwszy z ośmiu modeli, które wprowadzimy między teraz a 2027 rokiem – doskonale realizuje ten plan w segmencie B. Przygotowuje grunt pod szeroką ofensywę również w segmentach C i D.
Fabrice Cambolive, CEO marki Renault

Zobacz najnowsze wydarzenia społeczności Renault i Dacia

Nowoczesne rozwiązania i atrakcyjny design

Renault Kardian, będąc zdecydowanie nowoczesnym pojazdem, oferuje również innowacje i funkcje zarezerwowane dla pojazdów wyższej klasy. Znajdziemy m.in. 17-calowe obręcze kół, wysoką konsola z selektorem biegów „e-shifter”, jak również ustawienia MULTI‑SENSE oferujące różne tryby jazdy i osiem opcji oświetlenia ambient. Renault Kardian jest również wyposażony w sześć poduszek powietrznych oraz 13 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS). Wśród nich system ostrzegania o martwym punkcie i system wielokrotnego widoku kamer.

Całe dziedzictwo i wiedza Renault są obecne w Kardian, z nowym stylem projektu i innowacyjnymi technologiami, które są przydatne i przemyślane, przynosząc znaczącą wartość naszym klientom. Ten pojazd wyraźnie wzmacnia i modernizuje naszą gamę pojazdów segmentu B. Najpierw w Ameryce Łacińskiej, a następnie na innych rynkach, takich jak Maroko.
Bruno Vanel, Wiceprezes marki Renault, Wydajność produktu

Śledź nas na Facebook’u!

Modularna i wszechstronna platforma

Kardian wprowadza nową platformę Renault, która jest modularna i wysoce wszechstronna. Umożliwia rozwijanie różnorodnej gamy modeli na wiele rynków spoza Europy. Na początek, w Ameryce Południowej, Kardian będzie dostępny z innowacyjną jednostką napędową – 1,0-litrowym trzycylindrowym silnikiem turbodoładowanym o mocy 125 KM i momencie obrotowym 220 Nm z bezpośrednim wtryskiem, oraz skompletowanym z automatyczną skrzynią biegów Efficient Dual Clutch (EDC).

Dzięki długotrwałej obecności przemysłowej Renault na kilku kontynentach, Kardian będzie produkowany najpierw w brazylijskiej fabryce w Curitiba. W przyszłości, dzięki elastyczności systemu przemysłowego, produkcja ruszy również w marokańskiej fabryce Casablanca.

Źródło: Renault

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *