Renault

Solarbay – dach o zmiennej przezroczystości

W najnowszych modelach Renault: Rafale i Scenic E-Tech electric, debiutuje przełomowy dach Solarbay. Ten stworzony we współpracy z Saint-Gobain element samochodu eliminuje tradycyjne problemy związane z szklanymi dachami. Oferuje pasażerom nowy poziom komfortu i funkcjonalności.

Zmienne przezroczystości – nowy standard komfortu

Klasyczne szklane dachy często sprawiają trudności w utrzymaniu optymalnej temperatury w kabinie i zabezpieczeniu pasażerów przed intensywnym światłem słonecznym. Renault postanowiło zmierzyć się z tym problemem, prezentując innowacyjny panoramiczny dach Solarbay.

Solarbay umożliwia regulację przezroczystości dachu zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisku lub komendy głosowej, co zapewnia pasażerom swobodę wyboru i szybką reakcję na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Swoboda wyboru dla wszystkich pasażerów

Dzięki Solarbay każdy pasażer może cieszyć się komfortem podróżowania. Niezależnie od tego, czy pragnie ochrony przed słońcem, czy chce cieszyć się pełnym widokiem nieba, dach dostosuje się do oczekiwań. Dach Solarbay oferuje użytkownikom szeroki zakres możliwości regulacji, umożliwiając ustawienie w czterech różnych trybach. Można go ustawić jako całkowicie przezroczysty, całkowicie nieprzezroczysty, a także skonfigurować niezależnie przednią i tylną część – przezroczystą z przodu i nieprzezroczystą z tyłu lub odwrotnie, nieprzezroczystą z przodu i przezroczystą z tyłu. Ta elastyczność pozwala dostosować ochronę przed słońcem do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego pasażera.

Japończycy kochają Renault Kangoo!

Komfort cieplny – innowacyjna konstrukcja Solarbay

Podczas gdy tradycyjne szklane dachy podlegają wahaniom temperatury, Solarbay utrzymuje stałą temperaturę we wnętrzu pojazdu. Specjalna konstrukcja, składająca się z kilku warstw szkła, eliminuje efekt „zmrożenia” zimą i „sauny” latem.

Renault zawsze dążyło do tego, aby innowacje były dostępne dla jak największej liczby użytkowników. Dach Solarbay, montowany w modelach Rafale i Scenic E-Tech electric, przynosi realne korzyści, takie jak zwiększenie odległości od siedziska do dachu o 3 centymetry i oszczędność masy o 6 do 8 kilogramów w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami.

Turcja – kawałek Azji na wycągnięcie ręki – podróże Duster Off Road Team Poland

Nowa Era Technologii – AmpliSky® z PDLC

Solarbay korzysta z zaawansowanej technologii PDLC (Polymer Dispersed Liquid Crystal) w ramach systemu AmpliSky® opracowanego przez Saint-Gobain. Renault jest pionierem, oferując dwie tryby sterowania, podział dachu na strefy i efekt przejścia między dziewięcioma segmentami.

Rozwiązanie Solarbay to przełom w świecie komfortu i funkcjonalności pojazdów. Renault, trzymając się zasady dostępności dla wszystkich, wprowadza nowe standardy, łącząc design, technologię i praktyczność. To więcej niż szklany dach – to nowa era przyjemności podróżowania ze szklanym dachem.

Żródło: renault

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *