Alpine

Alpine A290 – Elektryczna bestia

Alpine A290: Elektryczna Bestia na Zimowym Poligonie w Szwecji. Laponia w Szwecji, kraina surowych i ekstremalnych warunków zimowych, staje się areną testów dla najnowszego dzieła marki Alpine – A290. To kompaktowe sportowe auto segmentu B, będące wizją przyszłości, przechodzi obecnie testy w ekstremalnych warunkach. Wszystko po to, aby udowodnić swoją wyjątkową sprawność w najtrudniejszych warunkach.

Alpine A290 – stworzony do jazdy w każdych warunkach

„A290 ma za sobą intensywne testy, które trwają od początku roku, w najbardziej bezlitosnych warunkach atmosferycznych. Tu termometry pokazują nawet poniżej -30°C.” – mówi Philippe Krief, CEO Alpine. „To etap kluczowy dla potwierdzenia właściwego kierunku naszych prac nad prowadzeniem i zwinnością. Atrybuty te są integralną częścią naszego DNA podczas jazdy w trudnych warunkach”.

Turcja – kawałek Azji na wycągnięcie ręki – podróże Duster Off Road Team Poland

Alpine A290 – zupełnie nowy model

Inżynierski zespół Alpine szczegółowo analizuje wszystkie kryteria, dbając o doskonałość w każdym detalu. Z zamysłem aby A290 mogło efektywnie radzić sobie we wszystkich sytuacjach i warunkach pogodowych. Zimowy etap testowania i poprawek jest kluczowy, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że A290 to zupełnie nowy model.
„W trakcie testów, zespół Alpine koncentruje się nie tylko na wydajności technicznej, ale także na dynamicznych aspektach jazdy.” – dodaje Krief. „Dynamika silnika, precyzja prowadzenia, czy przyczepność – to elementy, na których skupiamy szczególną uwagę, zapewniając niezapomniane doświadczenia za kierownicą”.

Opony MICHELIN Pilot Alpin 5 dedykowane Alpine

Podczas tych testów, A290 jest wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologiczne. Takie jak chociażby opony MICHELIN Pilot Alpin 5, zaprojektowane specjalnie dla tego modelu. Po dwóch latach intensywnej pracy nad ich rozwojem, te opony zapewniają doskonałą precyzję prowadzenia i hamowania nawet w najbardziej wymagających warunkach zimowych.
„Nasza współpraca z Michelinem rozpoczęła się już w 2012 roku, i od tamtej pory stale się rozwijała.” – podkreśla Krief. „Dzięki naszemu partnerstwu, jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom opony, które zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także doskonałe osiągi w każdych warunkach jazdy”.

Śledź nas na YouTube

Duch Alpine w każdym calu

Nie tylko techniczne aspekty są poddawane rygorystycznym testom. W trakcie pierwszego oficjalnego pokazu, Alpine A290 zaprezentował się w oryginalnej kamuflażowej szacie, z logo 'A-Arrow’ na dachu i w charakterystycznej dla marki kolorystyce Alpine Blue. Prototyp z dumą ujawnił swoją ostateczną formę i wymiary. Długość to 3,990 mm, szerokość 1,820 mm, wysokość 1,520 mm, oraz rozstaw osi 2,530 mm.

Niezwykłym akcentem wnętrza jest ekskluzywna sportowa kierownica, pokryta skórą Nappa, z płaskim uchwytem i wyraźnym punktem centralnym. Nawiązuje do dziedzictwa Alpine w sportach motorowych. To właśnie tu znajdują się trzy kluczowe funkcje, inspirowane technologią stosowaną w kierownicach Alpine z Formuły 1: OV (Overtake), RCH (Recharge) oraz tryby jazdy, zapewniające szybki dostęp do różnych ustawień.

„Dla naszych klientów, chcemy zapewnić nie tylko doskonałe osiągi na drodze, ale także wyjątkowe doświadczenia za kierownicą. Niezależnie od warunków atmosferycznych czy nawierzchni drogi.” – podsumowuje Krief. „Testy w Szwecji to dla nas kolejny krok w kierunku ukończenia projektu A290. Nowa model ujrzy światło dzienne w czerwcu 2024 roku, otwierając nowy rozdział w historii marki Alpine”.

Źródło: Renault