Renault

Renault Grand Captur już na drogach?

Renault postanowiło, że Mégane z silnikiem spalinowym będzie powoli opuszczało rynek, aby ustapić miejsca w pełni elektrycznej wersji. To będzie Renault Mégane E-Tech Electric. Ale to nie oznacza, że Renault nie zaoferuje alternatywy. Wręcz przeciwnie. Renault pracuje pełną parą nad nowym modelem, który ma zastąpić Mégane z silnikiem benzynowym. Czy będzie to nowy Renault Grand Captur?

Nowy Renault Captur już w 2024 roku

Przeprojektowany Renault Captur ma zadebiutować na początku 2024 roku, a jego sprzedaż rozpocznie się bezpośrednio po premierze. Jego przód prawdopodobnie zainspiruje się już znanym restylizacją modelu Clio, aby wprowadzić nową tożsamość marki Renault. Wersja Esprit Alpine będzie topową odmianą oferty. Podobnie jak obecny Captur, będzie produkowany w Hiszpanii, w Valladolid.

Renault Grand Captur - źródło lenouvelautomobiliste.fr
Renault Grand Captur – źródło lenouvelautomobiliste.fr

Następna Renault Megane

Renault Kardian – Sandero z Ameryki

Le Nouvel Automobiliste opublikowało kilka interesujących zdjęć w sieciach społecznościowych. Są to pierwsze obrazy prototypu (zakamuflowanego) tego nowego modelu, który niedługo zostanie zaprezentowany. Pierwsze zdjęcia zastępcy Mégane pozwalają nam zwizualizować tył samochodu. Nowy model ten jest rozwijany na platformie CMF-B, ta sama architektura, która jest wykorzystywana w modelu Captur. Co do przyszłego Grand Captur, będzie wykorzystywał silniki spalinowe, hybrydowe (mild hybrid), a być może także będzie dostępny w wersji zasilanej gazem LPG. Nie będzie jednak oferował w pełni elektrycznej wersji. Nie wiadomo, czy Renault Grand Captur będzie miał swój odpowiednik w gamie Mitsubishi, tak jak Renault Captur, który posiada swojego japońskiego sobowtóra: Mitsubishi ASX.

Renault Grand Captur i… 7 miejsc?

Dotychczas projekt ten był przedmiotem plotek, ale uchwycony na drodze prototyp potwierdza niedługi debiut na rynku. Czy Grand Captur oznacza 7 miejsc? To może być niespodzianka, którą Renault przygotowuje z tą odmianą. Nowy model ma konkurować z modelami od Stellantis jak Opel Crossland. Słychać plotki, że, podobnie jak w indyjskiej wersji C3 Aircross, przyszła europejska wersja ma mieć 7 miejsc. Ostatecznie plotki zostaną potwierdzone lub zdementowane w przyszłym roku, wraz z premierą przyszłego Renault Grand Captur.

Źródło: lenouvelautomobiliste.fr, internet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *