Off-RoadRenault

Renault Niagara Concept, pick-up z off-roadową krwią

Renault, jeden z czołowych producentów samochodów na świecie, ogłosił swoją nową strategię pod nazwą „Renaulution”. Strategię, która ma na celu przekształcenie i wzmocnienie marki do 2027 roku. Centralnym elementem tej strategii jest „Plan Międzynarodowy 2027”. Zakłada on nie tylko ambitne cele rozwojowe, ale też inwestycje w nowe modele pojazdów, głównie na rynkach pozaeuropejskich. Po premierze Kardiana, Renault Niagara Concept jest kolejnym modelem, który ma zrewolucjonizować ofertę Renault.

Dacia konkurencją dla Jeep-a?

Renault Niagara Concept, te-Renówka?

Jeśli chodzi o rozmiar i skalę przestrzeni ładunkowej, Niagara jest typowym, niewielkim pick-upem. Być może szykowany jest właśnie jako następca Duster-a Orocha. Niemniej jednak w nowym Renault znajdziemy miejsce na dwa pełnowymiarowe zapasowe koła i opony. Niagara Concept to pojazd stworzony do jazdy w trudnym terenie. Na dachu pojazdu znajduje się także trzecie koło zapasowe. Ten pick-up został stworzony nie tylko z myślą o poważnym terenowym użytkowaniu, ale także niezawodności w trudnych warunkach. Widać to w dużym prześwicie, dużych kątach najazdu i zjazdu, długim skoku zawieszenia oraz solidnych osłonach podwozia.

Nowy design Renault

Według Renault atrapa chłodnicy tworzy efekt trójwymiarowości i wygląda jak „wyryta w minerale”. Tekst „Renault” umieszczony na przedniej części pojazdu został zaprojektowany w formie pikselowej i inspirowany kulturą pop. Z kolei układ reflektorów ma przypominać wygięte brwi. Układ napędowy to połączenie silnika spalinowego napędzającego przednie koła i silnika elektrycznego napędzającego tylne, tworząc hybrydowy napęd na cztery koła. Renault podkreśla, że silnik korzysta z technologii mild-hybryd 48 woltów. Silnik elektryczny pozwala pokonać około połowy codziennych tras na prądzie elektrycznym.

Renault Kardian – Sandero z Ameryki Łacińskiej

W ostatecznym rozrachunku Renault twierdzi, że koncepcja Niagara ma dać nam wgląd w przyszłość oferty marki. Odświeżona linia modeli ma wkroczyć na rynki międzynarodowe do 2027 roku. Warto zatem spodziewać się wprowadzenia nowego off-roadowego pick-upa w ciągu tej dekady. Być może na jego bazie będzie też bazował nowy Duster Oroch. Już na koncepcie Niagary można dopatrzeć się inspiracji zaciągniętych od wkraczających na rynek, nowych modeli Dacii. Spodziewamy się, że nowy model Renault będzie nie tylko wyposażony w podobne elementy, ale będzie też w znaczym stopniu nawiązywał do konceptu Renault Niagara Concept.

Śledź nas na Facebook’u

Źródło: Renault

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *