RenaultWydarzenia

Ogólnopolski Zlot Renault 2023 – relacja

Ogólnopolski Zlot Renault 2023 to wydarzenie, które przycięgnęło wielu miłośników francuskiej marki. W dniach 1-3 września 2023, w ośrodku Marysieńka w Toporni, odbyło się 21 ogólnokrajowe spotkanie posiadaczy Renault. Przez imprezę przewinęło się ponad 70 samochodów i pojawiło się ponad 150 zlotowiczów. Nie zabrakło ciekawych modeli samochodów, a uczestnicy brali udział w rajdzie, zabawnych konkursach i oczywiście całonocnej integracji.

Zobacz więcej wydarzeń Renault i Dacia!

Integracja Renówkowych środowisk

Zloty Renault to okazja do spotkania innych miłośników tej marki. Niezależnie od tego, czy są to właściciele klasycznych modeli, entuzjaści sportowych wersji, czy posiadacze rodzinnych wozideł, zloty tworzą przestrzeń do wzajemnych rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych znajomości. Ogólnopolski Zlot Renault to wydarzenie organizowane od lat przez Polski Internetowy Klub Użytkowników RenaultPIKUR. Przyciąga, ale też integruje wielu członków innych Renówkowych społeczności. Na zlot zawitały między innymi delegacje Renault 19 Klub, Scenic-Forum, Renault Laguna Klub Polska, Twingo Klub Polska, DORTP, Klub Renault Clio i wiele, wiele więcej!

II edycja rajdu PIKUR

Podczas zlotu odbyła się już druga edycja Rajdu PIKUR. Uczestnicy otrzymali road-booki i przemierzali okoliczne miejscowości, zbierając punkty za realizację rozmaitych zadań. Była to fajna okazja do poznania nowych miejsc. Jednym z przystanków rajdu był na przykład… największy na świecie kaloryfer żeberkowy znajdujący się w Stąporkowie. Osoby, które wykazały się największą determinacją i zebrały najwięcej punktów, mogły liczyć na fajne nagrody rzeczowe.

Konkursy ze sporą dawką śmiechu

Sporą dawkę śmiechu dostarczyły sobotnie konkursy. Zlotowicze mogli zmierzyć się w takich konkurencjach jak wymiana koła na czas, przeciąganie auta, rzut tarczą hamulcową czy przeprawa po piasku na skrzynkach. Prawdziwym hitem było drużynowe napełnianie dziurawej rury PCV. Jedna osoba miała za zadanie napełniać ów rurę a dwie pozostałe osoby swoim ciałem tę rurę uszczelnić. Jak łatwo się domyślić sztuka ta nie była prosta i uczestnicy kończyli przemoczeni do suchej nitki. Oczywiście ku uciesze kibiców.

Renault – newsy, ciekawostki, prezentacje – zobacz więcej

Klasyki i Renówkowe białe kruki

Na imprezach pokroju Ogólnopolski Zlot Renault najważniejsi są ludzie. Warto jednak też wspomnieć o samochodach, bo jakby nie patrzeć – to one połączyły miłośników francuskiej marki. Na zlocie pojawiło się kilka Renault 19 (w tym wersje cabrio i 16S), modele w wersjach RS, Austral, Twingo Graffiti czy Kangoo w rzadkiej wersji Be Bop. To właśnie ten ostatni pojazd zdobył tytuł auta zlotu. Ponadto wręczono wyróżnienia za najbrudniejsze auto oraz zaszczytny tytuł bani zlotu.

Ogólnopolski Zlot Renault po raz 21

Ogólnopolski Zlot Renault 2023 to okazja do integracji i spędzenia czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. I podobnie zafiksowanych na punkcie Renault. Wielu z nich jeździ na zloty regularnie od kilkunastu lat! Spotkanie jest okazją nie tylko do podziwiania klasycznych i nowoczesnych modeli samochodów, ale też do rozmów z pasjonatami i ekspertami, a także do spędzenia czasu w przyjaznej i motoryzacyjnej atmosferze. To wyjątkowy moment dla wszystkich miłośników Renault, którzy chcą czerpać radość z fascynującej historii i innowacyjności tej francuskiej marki.

Śledź nas na Facebook’u!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *