Relacje

IX Ogólnopolski Zlot Dacii [film]

Wielbiciele marki Dacia mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Zlotu Dacii, zorganizowanego przez Dacia Klub Polska i Duster Off Road Team Poland. IX Ogólnopolski Zlot Dacii to trzydniowe święto pasji do samochodów, przygody terenowej i wspólnoty motoryzacyjnej, które zgromadziło około 30 pojazdów rumuńskiego producenta, każdy z nich na swój sposób wyjątkowy.

Najmłodsi uczestnicy zlotu mieli okazję bawić się z blisko 3-metrowym białym misiem, który cieszył zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wieczorne ognisko stało się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i podzielenia się motoryzacyjnymi historiami. Po wspólnej kolacji wszyscy mieli okazję spalić trochę kalorii i potańczyć na parkiecie. Oprócz tego, można było usłyszeć dźwięk prawdziwej szkockiej dudy, która dodatkowo ubarwiła atmosferę wydarzenia.

Zobacz galerię ze zlotu Dacii

Konkursy na IX Ogólnopolski Zlot Dacii

Podczas trwania zlotu nie zabrakło konkursów, które sprawdzały umiejętności uczestników. Daciowicze stanęli do konkurencji takich jak przeciąganie auta, toczenie koła, rzut tarczą sprzęgła czy konkurs strzelania do bramki. Na zakończenie emocji dostarczył wyścig w workach, który pozwolił każdemu sprawdzić swoją kondycję. Nie zapomniano również o konkursach dla dzieci, które dostarczyły im mnóstwo radości i uśmiechu.

Organizatorzy zlotu przeprowadzili wybory najlepszych samochodów w różnych kategoriach. Tytuł najbrudniejszego auta zlotu przypadł ubłoconemu Dusterowi, natomiast najmłodszym autem okazał się Jogger. Dacia Sandero zdobyła uwagę i nagrody w dwóch kategoriach, zostając najbardziej odpicowanym autem zlotu i jednocześnie najstarszym pojazdem na zlocie.

Wyjazd terenowy DKP i DORTP

Relacja z IX Ogólnopolski Zlot Dacii na DaciaNews.pl

Jednak najważniejsze było to, że IX Ogólnopolski Zlot Dacii nie ograniczał się tylko do terenu ośrodka. Grupa odważnych kierowców wyruszyła na terenowe szlaki, gdzie mogli sprawdzić, jak Dustery radzą sobie poza drogami asfaltowymi. Trasa była wymagająca, prowadząca wśród jurajskich skałek, stromych podjazdów i malowniczych wąwozików. Nie obeszło się bez poszukiwania terenów, gdzie potrzebne były wyciągarki i liny, co dodatkowo podniosło poziom wyzwań.

IX Ogólnopolski Zlot Dacii to nie tylko święto samochodów, to przede wszystkim święto pasji i wspólnoty. Niezapomniane chwile spędzone przy muzyce, ognisku i podczas emocjonujących konkursów tworzyły niepowtarzalny klimat tego wydarzenia. Przygoda terenowa udowodniła, że miłość do Dacii to nie tylko jazda po utwardzonych drogach, ale także pasja do trudniejszych ścieżek. Emocje towarzyszące zlotowi jeszcze długo nie opadną, a wszyscy z Daciowiczów z niecierpliwością czekają na przyszłoroczny, jubileuszowy zlot. To będzie wyjątkowe wydarzenie, które połączy miłośników marki Dacia w jeszcze silniejszą motoryzacyjną wspólnotę.

Śledź DORTP.TV na Facebook’u aby być na bieżąco!