DaciaNews

Dacia Sandero IV – nowa generacja i elektryfikacja

Trzecia generacja modelu Dacia Sandero, debiutująca w 2020 roku, zdobyła rynek europejski za sprawą swojej przystępnej ceny. Jednakże Dacia nie zatrzymuje się na osiągniętym sukcesie i przygotowuje się do wprowadzenia jeszcze bardziej ambitnej czwartej generacji. Przyszła Dacia Sandero IV nie tylko kontynuuje tradycję przystępnych cen, ale także wkracza w erę elektryfikacji, oferując osiągalną i efektywną wersję.

Wizualna Ewolucja i Nowy Horyzont Elektryfikacji

Zwiastun Dacia Sandero 2027 oferuje wgląd w nadchodzący projekt, inspirowany wcześniejszym konceptem Bigster. Nowa wersja prezentuje bardziej nowoczesny i solidny styl, zachowując ducha obecnego modelu, jednocześnie wprowadzając odświeżenie. Charakterystyczna, zamknięta atrapa chłodnicy zwiastuje wersję elektryczną, zapowiadając emocjonujące nowinki.

Denis Le Vot Ujawnia Szczegóły

Denis Le Vot, dyrektor generalny marki Dacia, dzieli się kluczowymi informacjami na temat przyszłej Sandero IV. Samochód pozostanie w segmencie B, a jego długość wyniesie około 4,10 metra. Znany projekt stylistyczny zostanie w dużej mierze zachowany, choć przewidywane są istotne zmiany w elementach takich jak reflektory. Dacia zaprezentuje pojazd przed końcem 2027 roku, a rozpoczęcie przedaży rozpocznie rok później. Nowa Sandero będzie znacznie bardziej zaawansowana technologicznie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Będzie wyposażona w bardziej kompletny zestaw systemów wspomagających kierowcę (ADAS).

Zobacz więcej nowości Dacia i Renault

Strategia Ekonomicznej Elektryfikacji

Strategia uczynienia z modelu Sandero 2027 przystępnego samochodu elektrycznego koncentruje się na utrzymaniu niskich kosztów. Dacia postawi na baterię o ograniczonej pojemności, ponieważ to właśnie baterie stanowią jedne z najdroższych elementów pojazdów elektrycznych. Planuje się, że Sandero IV zapewni zasięg od 300 do 350 kilometrów, przewyższając Dacia Spring (230-305km). Kluczowym elementem jest przewidywana cena wersji elektrycznej modelu Dacia Sandero 2027, szacowana pierwotnie na około 25 000 euro. Dzięki optymalizacji projektu, ten koszt może spaść nawet do 18 000 euro. Dacia już teraz deklaruje, że ich nowy model będzie tańszy od konkurencyjnych propozycji, pomimo nieco ograniczonego zasięgu i dłuższych czasów ładowania. Skoncentrowanie się na efektywności i ekonomii stawia Sandero 2027 jako atrakcyjną opcję na tle samochodów elektrycznych.

Dacia – konsekwentnie tanio i dobrze

Nadchodząca generacja Dacia Sandero 2027 nie tylko kontynuuje tradycję dostępności i ekonomii, ale również otwiera nowe drzwi do erze elektryfikacji dla marki. Względnie niski koszt wersji elektrycznej oraz konsekwentne dążenie do utrzymania konkurencyjnej ceny stawiają Sandero 2027 w czołówce atrakcyjnych opcji dla tych, którzy pragną przesiąść się na elektryczną drogę. Dacia przygotowuje się do zaprezentowania przyszłości elektrycznej mobilności w stylu, który stał się ich znakiem rozpoznawczym – dostępnym dla każdego.

Śledź nas na Facebook’u!

Żródło: materiały własne, garajeelectrico.com, ilgiornaledigitale.it

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *