Dacia

Akcesoria do Renault Duster – Dacia, nieznane oblicza II

Znamy z naszego rynku różnorakie, oryginalne, akcesoria do Dacii Duster. Do najpopularniejszych należą plastikowe nadkola, kangur czy progi. Mnóstwo innych drobiazgów można dokupić poza autoryzowanym serwisem. Ale czy wiecie, że Renault, poza Europą, oferuje do Dustera akcesoria które na naszym rynku mogą się wydawać wręcz abstrakcyjne?

Akcesoria Renault Duster – o nieznanej u nas wersji Dustera przeczytacie tutaj: Dacia Duster I ph3 – nieznane oblicza Dustera, część 1

Akcesoria Renault Duster, te niekoniecznie abstrakcyjne

Wśród oryginalnych akcesoriów do Dustera producent oferuje szereg dodatków do personalizacji wnętrza. Opcjonalne pokrowce na kierownicę są wykonane z importowanej włoskiej skóry i są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – z białymi niebieskimi przeszyciami. Winylowe pokrowce na siedzenia są dostępne w tej samej gamie kolorystycznej. Dywaniki z kolei wykonano z trwałych polimerów, a tutaj do wyboru jest aż 5 wersji. Wśród nich wykładziny materiałowe, 3D o większych krawędziach i strukturze czy… dywaniki bezbarwne.

Dacia Duster off-road – pytania i odpowiedzi

Jakby brakowało nam światła we wnętrzu – możemy zainstalować dodatkowe oświetlenie przestrzeni na nogi, zarówno kierowcy jak i pasażera. Jeśli z kolei chcemy ograniczyć ilość światła słonecznego we wnętrzu – możemy zainstalować rolety przeciwsłoneczne. Odbijają promienie słońca, utrzymują chłód, a montowane są magnetycznie na ramie okna. Dla osób które trzymają swój samochód „pod kołderką” przewidziano kołderkę, a dokładniej pokrowiec na cały samochód. Ten jest dostępny w wersji białej i srebrnej, w tym jednej grubszej – chroniącej przed nagrzewaniem.

Dacia Duster III – cena i wersje w Polsce

Chromem Renault Duster stoi

Zaskakująca jest liczba chromowanych dodatków które możemy nakleić na Renault Duster-a. Zresztą śledząc międzynarodowe trendy, jako jedni z nielicznych (mówiąc ogólnie o Europejczykach) jesteśmy mocno powściągliwi w ozdabianiu swoich samochodów. A przynajmniej w zakresie doklejania wszelkiego rodzaju plastikowych czy chromowanych wstawek. Jest popyt, więc jest i podaż. Renault oferuje do Dustera nakładki na światła przeciwmgielna, zderzak, krawędź klapy, lusterka, lampki wnętrza a nawet listwy pod i nad szyby.

Dacia Duster 3 w terenie – pierwszy test off-road

Renault Duster – dodatki na zewnątrz

W ofercie akcesoriów dla Renault Duster znajdziemy wykończenia bardzo zbliżone do tych, oferowanych na naszym rodzimym rynku. W ofercie są plastikowe nakładki drzwi, osłony nadkoli czy chlapacze. Dodatkowo uzupełnieniem może być plastikowa nakładka tylnej klapy uzupełniająca przestrzenie między blendą a lampami. Opcjonalnie można dobrać odblaski poszerzające tylne lampy lub wykończone w czarnym połysku nakładki na te lampy. Wisienką na torcie w tuningu naszego Renault Dustera będzie końcówka wydechu wykończona, a jakże by inaczej, w wysokim połysku.

Renault przewidziało do Dustra dedykowany bagażnik dachowy. Stylowy i lekki bagażnik może pomieścić dodatkowe bagaże i dostarczany od razu z belkami montażowymi. Jako opcja ma być dostępny na naszym rynku dopiero od Duster 3-ciej generacji. Aby ułatwić załadunek rzeczy do bagażnika dachowego można zamontować w Dusterze kompozytowe progi. Mają dodawać elegancji i dodatkowo ułatwiać wsiadanie i wysiadanie z Dustera.

Czarnogóra i Bośnia, off-roadowa Wielkanoc

Akcesoria Renault Duster – Podświetlane logo Renault

Ciekawostką jest możliwość zamówienia bezpośrednio w Renault podświetlanego logo. Zastępuje ono znaczek tylnej klapy. Jest podświetlane diodami LED i dostępne jest w 3 lub 4 kolorach. Uzupełnieniem oferty akcesoriów dla Renault Dustera jest cały szereg produktów life-stylowych jak portfele, poduszki czy uchwyty kubków. Sporo z nich znajdziemy u rodzimych dealerów.

Zachęcamy do śledzenia nas na FB!

Poniżej znajdziecie fotkę Renault Dustera ph3 obklejonego fabrycznymi, Renówkowymi chromami. Takie wszechogarniajace wstawki były u nas modne w latach 90. Oczywiście wszystko nadal pozostaje kwestią gustu a ciekawostką w tym wszystkim jest fakt, że są to oryginalne akcesoria Renault. No cóż… kto bogatemu zabroni.