Renault

Renault Scenic E-Tech – cena i dostępność

Elektryczny Scenic E-Tech dopełnia gamę pojazdów elektrycznych Renault w segmencie C. Został przedstawiony na targach IAA Mobility w Monachium we wrześniu 2023 roku. Poprzez połączenie elektrycznej nowoczesności, przydatnych technologii i bardziej zrównoważonego designu, reinterpretuje on DNA samochodu rodzinnego, aby sprostać wyzwaniom współczesności. Ponadto symbolizuje strategię zrównoważonego rozwoju Renault, która troszczy się zarówno o dobrostan swoich pasażerów, jak i planety. Zaangażowanie w rozwój technologiczny i innowacyjne rozwiązania zostały dostrzeżone przez specjalistów. Scenic E-Tech zdobył nagrodę Samochodu Roku 2024 przyznaną przez jury COTY… tak samo jak pierwsza generacja Scenica w 1997 roku.

Renault Scenic E-Tech – dziedzictwo poprzednika

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku pojazdów elektrycznych, Renault nie pozostaje w tyle, wprowadzając na rynek nowy elektryczny model Scenic E-Tech. Unikalne połączenie innowacyjnych technologii, zrównoważonego podejścia do designu oraz kontynuacji długiej tradycji motoryzacyjnej marki, czyni ten pojazd godnym uwagi.

W 1996 roku krajobraz motoryzacyjny uległ zmianie, gdy Renault przedstawiło model Scenic, pierwszy kompaktowy minivan w historii europejskiej motoryzacji. Z rewolucyjnym podejściem skoncentrowanym na bezpieczeństwie i komforcie, szybko stał się znany jako „voiture à vivre” czyli „samochód do życia”. Przesuwając się w czasie do roku 2024, Renault nadal prowadzi w rewolucji mobilności rodzinnej. Włąaśnie wprowadza na rynek model Scenic E-Tech Electric.

Czarnogóra i Bośnia, off-roadowa Wielkanoc

Nowy Renault Scenic to odważny krok w stronę przyszłości, adresujący zmieniające się wyzwania współczesnej mobilności. Zmieniające się nawyki podróżowania, rosnące obawy dotyczące ograniczonych zasobów oraz konieczność redukcji emisji dwutlenku węgla skłaniają Renault do ponownego wymyślenia klasycznego pojazdu do rodzinnych podróży. Ta najnowsza wersja zachowuje DNA swojego poprzednika. Otrzymuje przy tym w 100% elektryczny napęd, wpisując się w zaangażowanie Renault w dziedzinę zrównoważonego rozwoju i innowacji.

W 1996 roku Scenic był nowością zrywającą z dotychczasowymi kanonami i wprowadzającą całkowicie nową koncepcję samochodu rodzinnego. Scenic E-Tech jest kontynuacją tej samej filozofii. I podobnie jak jego poprzednik został wybrany Samochodem Roku. Jest to wyrazem uznania stanowiącym dowód, że podjęliśmy właściwe decyzje – stworzyliśmy samochód rozsądny pod względem wielkości, masy i ceny, a jednocześnie przekraczający oczekiwania pod względem zasięgu, przestronności i użytecznych funkcji. Scenic E-Tech electric w pełni uosabia praktyczność samochodu rodzinnego, zdolnego do pokonywania długich dystansów i zaprojektowanego w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dysponuje zatem wszelkimi atutami do popularyzacji samochodów elektrycznych w Europie.
Fabrice Cambolive, dyrektor generalny marki Renault

Stworzone w Douai – od Renault Megane Scenic do Scenic E-tech

Nowy Renault Scenic – zasięg i komfort

W sercu Scenica E-Tech Electric znajduje się oddanie komfortowi i dobremu samopoczuciu pasażerów. Pomimo swojej kompaktowej wielkości, kabina oferuje dużo miejsca, dzięki dedykowanej platformie elektrycznej i sprytnym wyborom projektowym. Od innowacyjnego dachu Solarbay po zaawansowany system multimedialny OpenR Link z wbudowanymi funkcjami Google. Każdy aspekt wnętrza jest zaprojektowany, aby zwiększyć komfort jazdy. Współpraca z renomowanym artystą Jean-Michel Jarre dodaje unikalnego podpisu dźwiękowego, podnosząc jeszcze bardziej przyjemność z jazdy. Rozstaw osi wynosi 2,78 metra a pojemność bagażnika to 545 litrów.

Jazda Scenic E-Tech Electric to przyjemność, dzięki jego mocnemu silnikowi elektrycznemu, który zapewnia dynamiczną wydajność w każdej podróży. Zasięg pojazdu do 625 kilometrów oraz podwójna kompatybilność z szybkimi punktami ładowania zapewniają spokój na długich trasach. Jego montaż odbywa się w fabryce Ampere w Douai we Francji. Obok innych modeli elektrycznych Renault, Scenic E-Tech Electric symbolizuje lokalną i zrównoważoną produkcję.

Zobacz najnowsze wydarzenia społeczności Renault i Dacia

Cena Renault Scenic E-Tech

Zobowiązanie Renault do zrównoważonego rozwoju rozciąga się poza eksploatację pojazdu na cały jego cykl życia. Dzięki wykorzystaniu do 24% materiałów zgodnych z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego i możliwości recyklingu 90% jego masy, w tym baterii, Scenic Electric ustanawia nowy standard w zakresie ekologicznego projektowania. Jego efektywne wykorzystanie zasobów, w połączeniu z konkurencyjną ceną wyjściową od 39 990 euro we Francji, czyni go jedną z najlepszych propozycji na rynku.

W miarę jak Renault kontynuuje innowacje i adaptuje się do zmieniającego się krajobrazu motoryzacyjnego, Scenic E-Tech Electric stoi jako dowód ich wizji zrównoważonej, przyszłościowej mobilności. Dzięki połączeniu technologii, komfortu i świadomości ekologicznej, przedefiniuje to, co oznacza prowadzenie pojazdu rodzinnego w XXI wieku.

Ile kosztuje Renault Scenic E-Tech? Podstawowa wersja Scenica E-Tech electric – techno 170 KM comfort range – wynosi 202 900 zł. Wersja techno 220 KM long range – 219 900 zł, a najwyższa wersja, iconic 220 KM long range – 233 900 zł. Zamówienia są już otwarte, a samochody testowe pojawią się w salonach Renault w czerwcu.

Źródło: Renault

Śledź nas na Facebook’u